a16

Nowe dane dotyczące procesora A16 Bionic

W sieci pojawiły się nowe dane dotyczące przyszłego procesora A16 Bionic, który jak wiemy pojawi się w iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

Podobno nowość otrzyma potężny akcelerator graficzny, który będzie nawet o 30% szybszy w porównaniu z A15 Bionic. Dzięki temu topowe smartfony przyszłego składu będą znacznie lepsze w grach wideo.

Nie ma jeszcze dokładnych specyfikacji, ale twierdzi się, że SoC nowej generacji będzie szybszy i wydajniejszy niż obecne modele. Część procesorowa A16 otrzyma 6 rdzeni – 2 wysokowydajne i 4 energooszczędne. Nowy system-on-a-chip zostanie wyprodukowany w procesie 4 nm firmy TSMC i będzie zawierał ponad 20 miliardów tranzystorów.

Nowe dane dotyczące procesora A16 Bionic ciekawostki iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, a16 bionic  W sieci pojawiły się nowe dane dotyczące przyszłego procesora A16 Bionic, który jak wiemy pojawi się w iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. A16

A16 Bionic będzie również sparowany z szybszą pamięcią LPDDR5x, która zużywa mniej energii, co powinno poprawić wydajność iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, pomimo posiadania mocniejszego układu.

Jednocześnie podstawowe modele iPhone 14 i iPhone 14 Max będą korzystać ze starej pamięci RAM LPDDR4x oraz A15 Bionic z 5-rdzeniowym podsystemem graficznym. Obecne modele iPhone’a 13 mają tylko 4 rdzenie graficzne.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top