Michał09.10.2018
Nowe doniesienia na temat iPad Pro 2018

W sieci za sprawą 9to5mac pojawiły się nowe doniesienia na temat tegorocznych iPadów Pro. Doniesienia potwierdzają wcześniejsze plotki i nie tylko.

Na początek informacje o oznaczeniach nowych iPadów. Jak podaje 9to5mac zaprezentowane pod koniec roku iPady Pro będą miały następujące symbole:

  • Model z Wi-Fi – iPad8,1, iPad8,2, iPad8,5 i iPad8,6.
  • Model z Wi-FI + LTE – iPad8,3, iPad8,4 i iPad8,7 i iPad8,8.

Nowe iPady będą miały bezramkowy ekran w którym nie będzie fizycznego przycisku Home. iPady Pro 2018 będą oczywiście wyposażone w FaceID. Informacje na ten temat pojawiały się w sieci już kilka miesięcy temu.

FaceID w nowych iPadach ma mieć takie same cechy jak te z iPhone XS i XS Max. Jedyną różnicą ma być to, że skaner zamontowany w iPad będzie również działał w trybie poziomym.

Kolejną sprawą jest USB-C. Zdaniem 9t05mac wszystkie iPady Pro będą posiadały właśnie USB-C, a nie Lightning. Pozwoli to na przesyłanie obrazu w jakości 4K HDR na zewnętrzne monitory.

Trzecia sprawa to Apple Pencil 2-gen. Parowanie nowego „rysika” ma odbywać się tak samo jak parowanie AirPods, czy HomePod.

Nie wiadomo, czy nowy rysik będzie kompatybilny ze starszymi iPadami. Znając Apple to nie będzie.

Czwarta i ostatnia rzecz, to złącze magnetyczne – Magnetic Connector. Złacze ma pojawić się z tyłu tabletu i umożliwiać ma połączenie iPada z różnymi zewnętrznymi akcesoriami. Wprowadzenie takiego rozwiązania sprawi, ze producenci będą zmuszeni przerobić swoje akcesoria, ponieważ te obecne posiadające Smart Connector nie będą kompatybilne z nowymi iPadami.

Nowe iPady mają zostać zaprezentowane jesienią.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz