homekit

Nowe informacje na temat używania iPada z iPadOS 16 jako centralki HomeKit

Firma Apple udostępniła nowe informacje na temat używania iPada z iPadOS 16 jako domowego centrum HomeKit. Czy iPad będzie mógł być dalej używany jako centralka HomeKit?

Firma Apple twierdzi, że iPad z iPadOS 16 będzie mógł nadal pełnić funkcję centralki HmeKit, ale nie będzie obsługiwał nowej architektury, która zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku.

Rzecznik firmy Apple powiedział serwisowi The Verge, że Apple planuje wprowadzić nową architekturę, prawdopodobnie nawiązującą do Matter – nowego standardu inteligentnego domu, który umożliwi lepszą współpracę między urządzeniami inteligentnego domu różnych firm i producentów. Oczekuje się, że firma Apple wprowadzi obsługę aplikacji Matter do końca roku.

Nowe informacje na temat używania iPada z iPadOS 16 jako centralki HomeKit ciekawostki ipados 16, ipad jako centralka homekit z ipados 16, ipad jako centralka homekit, iPad  Firma Apple udostępniła nowe informacje na temat używania iPada z iPadOS 16 jako domowego centrum HomeKit. Czy iPad będzie mógł być dalej używany jako centralka HomeKit? homekit

Firma Apple potwierdziła zatem, że system iPadOS 16 będzie nadal wspierał iPada jako centrum domowe, ale z ograniczeniami, wbrew temu, co sama firma mówiła w ostatnich dniach:

Systemy iOS 16 i iPadOS 16 będą nadal obsługiwać iPada jako koncentratora domowego bez utraty funkcjonalności. Wraz z tymi wersjami aplikacji Home wprowadzona zostanie nowa architektura, która zapewni jeszcze większą wydajność i niezawodność. Ponieważ iPad nie będzie obsługiwany jako koncentrator domowy w nowej architekturze, użytkownicy, którzy korzystają z iPada w tym celu, nie muszą przechodzić na architekturę Home i mogą nadal korzystać z wszystkich dotychczasowych funkcji.

Osoby korzystające z iPada do konfiguracji inteligentnego domu będą więc musiały uniknąć aktualizacji do nowej architektury, która będzie dostępna jako aktualizacja w ustawieniach aplikacji Home w przyszłej wersji systemu iOS 16 i iPadOS 16. Klienci, którzy chcą nadal używać iPada jako domowego koncentratora, będą musieli uniknąć tej przyszłej aktualizacji, która może pojawić się wraz z systemem iOS 16.1 lub iOS 16.2.

W związku z tym firma Apple wyjaśniła, że iPady nie będą kompatybilne z aplikacją Matter, ponieważ akcesoria Matter mogą być obsługiwane wyłącznie przez Apple TV 4K lub głośniki HomePods pełniące funkcję koncentratorów domowych.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top