ipadprom2

Nowe iPad Pro będą znacznie droższe. Dlaczego?

Według najnowszego raportu pochodzącego z Korei, nowe modele iPad Pro od Apple będą znacznie droższe niż istniejące urządzenia. Dlaczego?

W przyszłym roku Apple ma wprowadzić na rynek nowe 11,1-calowe i 13-calowe modele iPada Pro wyposażone w ekrany OLED zamiast LCD, i to właśnie zakup paneli OLED będzie stanowił największą część kosztów materiałowych.

Raport podaje, że Apple prowadzi obecnie rozmowy z Samsungiem i LG Display na temat ceny dostawy paneli OLED, których specyfikacja będzie wymagała zastosowania procesów produkcyjnych, które nie były wcześniej łączone w przypadku paneli OLED o wymaganym rozmiarze. Jednym z nowych procesów produkcyjnych jest zastosowanie struktury tandemowej Two-Stack, która posiada dwie warstwy emisyjne, dzięki czemu podwaja jasność i czterokrotnie zwiększa żywotność wyświetlaczy OLED.

Nowe iPad Pro będzie znacznie droższe

Nowe iPad Pro będą znacznie droższe. Dlaczego? ciekawostki nowy iPad Pro, iPad Pro  Według najnowszego raportu pochodzącego z Korei, nowe modele iPad Pro od Apple będą znacznie droższe niż istniejące urządzenia. Dlaczego? iPadPro

Wszystkie iPhone wykorzystują strukturę jednopoziomową, a uzasadnieniem Apple dla wymogu stosowania paneli dwupoziomowych w iPadach jest fakt, że tablety są zwykle używane przez dłuższy czas. Innym procesem jest zastosowanie niskotemperaturowego polikrystalicznego tlenku (LTPO) tranzystorów cienkowarstwowych (TFT), dla bardziej wydajnego energetycznie backplane, który jest odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli. Hybrydowa struktura OLED łączy sztywne szklane podłoże OLED z elastycznym OLED cienkowarstwowym enkapsulacją, co skutkuje ogólnym cieńszym panelem.

Według raportu The Elec, cena dostaw paneli OLED dla istniejących 10-calowych urządzeń wynosi około 100 do 150 dolarów, podczas gdy nakłady na procesy związane z tworzeniem wymaganych przez Apple 11,1-calowych i 13-calowych paneli są bliższe 270 i 350 dolarów. Jak zauważa raport, Apple prawdopodobnie przeniesie przynajmniej część tych kosztów materiałowych na konsumenta, co znajdzie odzwierciedlenie w znacznie wyższych cenach detalicznych.

Obecnie 11-calowy iPad Pro z wyświetlaczem LED Liquid Retina zaczyna się od 799 dolarów, natomiast 12,9-calowy iPad Pro z wyświetlaczem mini-LED Liquid Retina XDR zaczyna się od 1 099 dolarów.

Co Wy na to? Czy ktoś z Was planuje w ogóle zakup nowych iPad Pro? Dajcie znać w komentarzach! Jesteśmy bardzo ciekawi.

Czytaj także:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top