takenote

Nowe iPady i system iPadOS 16.1 nadchodzą!

Pisaliśmy o tym  rano, że dziś w godzinach wieczornych Apple prawdopodobnie wprowadzi do oferty nowe iPady. I tak się stanie. Świadczy o tym zamknięcie internetowego sklepu firmy.

Premiera nowych iPadów jest już bardzo blisko, co potwierdził Tim Cook, który napisał na Twitterze “Take notes”, co jest wyraźnym nawiązaniem do łatwości, z jaką można robić notatki za pomocą iPada i Apple Pencil.

O ile nie będzie żadnych niespodzianek, iPad Pro nowej generacji będzie wyposażony w układ M2, taki sam jak w zaprezentowanym w czerwcu MacBooku Air. Nazwane kodowo J617 i J620, nowe modele iPada Pro zachowają obecny form-factor z 11- i 12,9-calowymi wyświetlaczami.

Oprócz iPada Pro M2 spodziewany jest także nowy iPad klasy podstawowej. Nazwany kodowo J272, ten model iPada będzie miał nowy design i port USB-C zamiast Lightning, a także wsparcie dla połączeń 5G. Jednak w przeciwieństwie do droższych iPadów, nowy iPad klasy podstawowej będzie napędzany przez układ A14 Bionic, taki sam jak w iPhone 12 i iPadzie Air 4. Oznacza to, że Apple utrzyma układy z serii M na wyłączność dla iPada Pro i iPada Air przez co najmniej kolejny rok.

Wraz z nowymi iPadami powinny pojawić się także iPadOS 16.1 i macOS 13 Ventura.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top