ipadpro 11

Nowe iPady w kodzie iPadOS 18 – co o nich wiemy?

W ostatnich dniach dokładna analiza kodu beta systemu iPadOS 18 pozwoliła odkryć nowe identyfikatory modeli iPadów. Co o nich wiemy?

Te odkrycia obejmują zarówno urządzenia, które mogą się wkrótce pojawić na rynku, jak i te, które zostały prawdopodobnie anulowane podczas prac nad nimi.

Lista, dostarczona przez Nicolasa Alvareza i udostępniona przez @Aaronp613 na platformie X, zawiera przypuszczenia dotyczące tych modeli.

Podział na grupy: Nadchodzące i anulowane modele

Nowe iPady w kodzie iPadOS 18 - co o nich wiemy? ciekawostki przecieki Apple, nowe modele iPada, nowe iPady, iPadOS 18, iPad Pro M5, iPad mini 7 generacji, iPad chip A17, iPad chip A16, iPad 11. generacji, Apple iPad  W ostatnich dniach dokładna analiza kodu beta systemu iPadOS 18 pozwoliła odkryć nowe identyfikatory modeli iPadów. Co o nich wiemy? iPadPro 2

Na podstawie analizy można wyróżnić dwie główne grupy urządzeń: te, które najprawdopodobniej trafią na rynek w najbliższej przyszłości, oraz te, które Apple wydaje się anulować.

Nadchodzące modele

  • iPad 15.7 i iPad 15.8: Te modele prawdopodobnie są iPadami 11. generacji, które będą dostępne zarówno w wersjach Wi-Fi, jak i z siecią komórkową. Spodziewane jest, że będą wyposażone w chip A16.
  • iPad 16.1 i iPad 16.2: Możliwe, że są to iPady mini siódmej generacji z chipem A17, oferowane zarówno w wersjach Wi-Fi, jak i Cellular.
  • iPad 17.1 do iPad 17.4: Te modele wydają się być najnowszymi iPadami Pro z chipem M5. Będą one dostępne w wersjach 11-calowych i 13-calowych, z opcjami zarówno Wi-Fi, jak i komórkowymi.

Anulowane modele

  • iPad 13.20 i iPad 13.21: Te identyfikatory odnoszą się do modeli iPadów z chipem A14, oferujących zarówno opcje Wi-Fi, jak i komórkowe. Wygląda na to, że te modele zostały anulowane.
  • iPad 15.3 do iPad 15.6: Są to modele iPadów Pro z chipem M3. Ponieważ obecna linia iPadów Pro jest już oparta na chipie M4, wprowadzenie wersji z M3 wydaje się mało prawdopodobne.

Co wiemy na pewno

Trzeba podkreślić, że tylko Apple wie dokładnie, jakie modele kryją się za tymi identyfikatorami, aż do momentu ich oficjalnego ogłoszenia. Jednak na podstawie dostępnych informacji można przewidzieć, że iPad 11. generacji może zostać wprowadzony na rynek w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Natomiast na aktualizację iPadów Pro z chipem M5 prawdopodobnie trzeba będzie poczekać dłużej.

Informacje o nowych modelach iPadów zawsze wzbudzają duże zainteresowanie, ponieważ dają wgląd w przyszłe innowacje technologiczne Apple. Wprowadzenie chipów A16 i A17 w nowych modelach iPadów sugeruje dalsze zwiększanie wydajności i mocy obliczeniowej tych urządzeń. Zwłaszcza chip A17, który może trafić do iPada mini..

Jeśli chodzi o iPady Pro, oczekiwane wprowadzenie chipów M5 wskazuje na dalsze umacnianie pozycji tych urządzeń jako narzędzi do zaawansowanej pracy. Modele z chipem M5 mogą oferować jeszcze wyższą wydajność, co jest ważne dla użytkowników wykorzystujących iPady do zaawansowanej edycji wideo, grafiki czy innych wymagających zadań.

Anulowane projekty

Anulowanie niektórych modeli, zwłaszcza tych z chipami A14 i M3, może wynikać z różnych przyczyn. Może to być związane z decyzjami dotyczącymi strategii produktowej, koniecznością alokacji zasobów na inne projekty lub wynikiem testów, które nie spełniły oczekiwań Apple.

W przypadku modeli z chipem M3, które miałyby być częścią linii Pro, można przypuszczać, że szybkie przejście na chip M4 i M5 było bardziej korzystne z punktu widzenia konkurencyjności i oczekiwań rynku.

Co o tym sądzicie?

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 155

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top