Nowe szczegóły na temat aparatu w iPhone 14 Pro ciekawostki iPhone 14 Pro, aparat w iphone 14 pro  Według nowych plotek iPhone 14 Pro będzie w stanie robić bardziej szczegółowe zdjęcia dzięki znacznie większej matrycy. iPhone14Pro 1 1300x700

Nowe szczegóły na temat aparatu w iPhone 14 Pro

Według nowych plotek iPhone 14 Pro będzie w stanie robić bardziej szczegółowe zdjęcia dzięki znacznie większej matrycy.

iPhone 14 Pro będzie wyposażony w aparat o rozdzielczości 48 MP. W związku z większą liczbą megapikseli piksele w szerokim aparacie iPhone’a 14 Pro będą mniejsze – ich wielkość ma wynosić 1,22 µm. Oznacza to zmniejszenie o 0,68 µm w porównaniu z iPhone’em 13 Pro i iPhone’em 13 Pro Max.

Nowe szczegóły na temat aparatu w iPhone 14 Pro ciekawostki iPhone 14 Pro, aparat w iphone 14 pro  Według nowych plotek iPhone 14 Pro będzie w stanie robić bardziej szczegółowe zdjęcia dzięki znacznie większej matrycy. iPhone13 Pro

Oczekuje się, że ten czujnik, podobnie jak w iPhonie 13 Pro, zostanie wyprodukowany przez firmę Sony. Mimo zmiany wielkości pikseli, iPhone 14 Pro będzie prawdopodobnie wyposażony w ten sam system Dual Pixel Auto Focus (DPAF), od czasu iPhone’a 6 sprzedawany przez Apple jako “Focus Pixels”, oraz te same możliwości nagrywania wideo w formacie 16:9 HDR z szybkością do 60 klatek na sekundę.

Oczekuje się, że matryca aparatu iPhone’a 14 Pro będzie miała rozmiar 1/1,3 cala, co stanowi wzrost o 21,2 procent w porównaniu z matrycą szerokokątną o rozmiarze 1/1,65 cala, którą znajdziemy w iPhone’ie 13 Pro i iPhone’ie 13 Pro Max. Zwiększenie rozmiaru sensora wymaga zastosowania większego obiektywu, który przechwyci więcej światła, co prowadzi do powstania znacznie większej matrycy aparatu tylnego niż w iPhonie 13 Pro. Rozmiar sensora 1/1,3 cala jest taki sam jak 50 MP sensor GN1 firmy Samsung zastosowany w telefonie Google Pixel 6.

Ogólnie rzecz biorąc, informacje sugerują, że iPhone 14 Pro będzie oferował większe obrazy o wysokiej rozdzielczości i lepszej szczegółowości, ale ryzykuje gorsze działanie w słabym oświetleniu i większą podatność na szumy.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry