OneTech09.04.2019
Nowe szczegóły na temat aparatu w tegorocznym iPhone XI

Przez długi czas Apple dominowało na rynku smartfonów – oferując klientom urządzenia z najlepszymi aparatami. Tak było wcześniej. Teraz wszystko się zmieniło – iPhone nie jest już w stanie konkurować na równych warunkach z najlepszymi rozwiązaniami Huawei.

Bez wątpienia sytuacja ta nie pasuje do Apple i amerykańska korporacja zamierza odwrócić bieg konfrontacji – wprowadzając iPhone XI i iPhone XI Max z innowacyjnymi kamerami.

Według najnowszego źródła iPhone’y XI i XI Max będą wyposażone w potrójny moduł kamery głównej: obiektywu szerokokątnego, modułu z obiektywem super-szerokokątnym i teleobiektywem. Pozwoli to Apple na robienie jeszcze lepszych zdjęć z większym kątem przechwytywania obrazu.

Wiadomo też, że firma zamierza wprowadzić system kamer 3D ToF (Time of Flight). Co to znaczy? Teoretycznie taka kamera mogłaby znacznie poprawić jakość i głębię obiektów w portretach. Rozwiązania te są już stosowane w niektórych smartfonach z Androidem. To prawda, ale ​​algorytmy oprogramowania tych smartfonów nie zostały jeszcze doprowadzone do perfekcji, w wyniku czego jakość obrazów nie różni się zbytnio od analogów, które nie mają tak zaawansowanych technologii.

Przypomnijmy, że w tym roku Apple wprowadzi do oferty trzy iPhone’y. Wygląd nowych produktów pozostanie taki sam, z wyjątkiem liczby kamer.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl