applepencil

Nowy Apple Pencil (USB‑C) oficjalnie zaprezentowany

Apple przedstawiło nową bardziej ekonomiczną wersję swojego ołówka. Apple Pencil (USB-C), zaprojektowaną z myślą o zrównoważeniu funkcjonalności i kosztów.

Oferowany w cenie 429 zł, nowy stylus jest znacząco tańszy od swoich poprzedników z pierwszej i drugiej generacji, które są wycenione na 579 zł i 699 zł odpowiednio. Interesującą cechą nowego produktu jest zastosowanie portu USB-C dla ładowania i parowania, który jest ukryty za przesuwalnym elementem na górze urządzenia.

W konstrukcyjnym aspekcie, stylus nie różni się znacząco od swoich droższych odpowiedników. Wykończenie jest matowe, a design nawiązuje do drugiej generacji Apple Pencil. Dzięki magnetycznemu mechanizmowi przymocowania do obudowy iPada, nowy Apple Pencil przechodzi automatycznie w tryb uśpienia, co ma na celu wydłużenie czasu działania baterii.

Bob Borchers, który kieruje działem światowego marketingu produktów w Apple, podkreślił, że nowy stylus kontynuuje rewolucję w zakresie notatników, rysunków i ilustracji. Korzystając z różnorodnych funkcji iPada, nowy Apple Pencil daje użytkownikom dodatkową opcję do korzystania z zalet cyfrowego pisania odręcznego, adnotacji i przypisów w dokumentach.

Nowy Apple Pencil (USB‑C) oficjalnie zaprezentowany ciekawostki nowy Apple Pencil (USB‑C), ile kosztuje nowy Apple Pencil (USB‑C), Apple Pencil (USB‑C)  Apple przedstawiło nową bardziej ekonomiczną wersję swojego ołówka. Apple Pencil (USB-C), zaprojektowaną z myślą o zrównoważeniu funkcjonalności i kosztów. Pencil2

Nowy model, choć ekonomiczny, nie pozbawiony jest zaawansowanych funkcji. Oferuje on niskie opóźnienie i czułość na kąt nachylenia, podobne do cech obecnych w innych modelach Apple Pencil. Nie oferuje jednak czułości na siłę nacisku, bezprzewodowego parowania i ładowania, możliwości podwójnego stuknięcia w celu zmiany narzędzi, ani opcji bezpłatnego grawerowania. Jest jednak kompatybilny z najnowszymi wersjami iPada Pro, dzięki funkcji “hover”, czyli umiejętności rozpoznawania położenia rysika nad ekranem, bez konieczności jego dotykania. Co więcej, współpracuje ze wszystkimi modelami iPada, które są wyposażone w port USB-C.

Jak widzicie, nowy, bardziej dostępny cenowo Apple Pencil z portem USB-C to krok w stronę ułatwienia dostępu do zaawansowanych funkcji rysika dla szerszego grona użytkowników. Nieco obniżona funkcjonalność w porównaniu z droższymi modelami jest ceną, którą trzeba zapłacić za niższą cenę zakupu. Produkt zostanie wprowadzony na rynek na początku listopada, a jego starsze wersje pozostaną w ofercie.

Link do sklepu w którym będzie można zakupić ołówek dostępny jest tutaj. Kto kupuje?

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 157

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top