ipad 11

Nowy iPad 10. gen ma wolniejszy port USB-C niż inne modele

Nowy iPad 10. generacji firmy Apple ma wolniejszy port USB-C niż najnowsze modele iPada Pro, iPada Air i iPada mini.

Jak zauważono w recenzji The Verge dotyczącej nowego iPada 10, port USB-C urządzenia jest ograniczony do prędkości USB 2.0 do 480 Mbps dla transferu danych. Oznacza to, że pomimo wyposażenia w port USB-C, iPad dziesiątej generacji ma takie same prędkości transferu danych jak iPad dziewiątej generacji ze złączem Lightning.

Nowy iPad 10. gen ma wolniejszy port USB-C niż inne modele ciekawostki iPad 10. gen  Nowy iPad 10. generacji firmy Apple ma wolniejszy port USB-C niż najnowsze modele iPada Pro, iPada Air i iPada mini. iPad 10 5

Wszystkie inne modele iPada z portami USB-C mają wyższe prędkości transferu danych. Modele iPada Pro z układem M1 i nowszymi są kompatybilne z Thunderbolt 3, co oznacza transfer danych do 40 Gbps. iPad Air piątej generacji jest w stanie przesłać do 10 Gb/s, a iPad Air czwartej generacji i najnowszy iPad mini osiągają prędkość do 5 Gb/s.

Apple nie wspomina o obecności wolniejszego portu USB-C na stronie specyfikacji nowego iPada. To ograniczenie może jednak nie dotyczyć większości klientów z rynku docelowego tego iPada, ale nadal jest to ważna informacja, która może kierować niektórych klientów w stronę produktów takich jak iPad mini lub iPad Air.

Więcej informacji na temat nowego iPada 10. generacji znajdziecie w jednym z naszych poprzednich wpisów – tutaj.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top