Krzysiek Borek10.11.2017
Nowy iPad Pro zostanie upodobniony do iPhone X

Apple nie powiedziało ostatniego słowa w kwestii tabletów i wygląda na to, że w przyszłym roku zobaczymy kolejną iterację modelu Pro.

Z wyglądu ma przypominać iPhone’a X, a to oznacza usunięcie przycisku początek z czytnikiem linii papilarnych i zastąpienie go Face ID.

Ekran będzie miał węższe ramki, a ponadto możemy spodziewać się nowego układu scalonego i GPU zaprojektowanego przez Apple. Zastosowanie Face ID zwiastuje koniec przycisku fizycznego w tablecie, choć wolałbym, żeby zostawili go w spokoju.

iPad Pro przewidziany na przyszły rok prawdopodobnie nadal będzie korzystał z wyświetlacza LCD, a nie OLED. Wszystko za sprawą trudności w produkcji, a wyłącznie Samsung produkuje wyświetlacze dla Apple. Jednak problemy techniczne i ceny wyświetlaczy zmuszą Apple do pozostania przy LCD w przypadku tabletu.

Usunięcie fizycznego przycisku początek pozwoli Apple zredukować rozmiar ramek nad i pod ekranem. Producent zdecyduje się na to pierwszy raz w historii iPada, którego zaprezentowano w 2010 roku. Dzieki tej decyzji iPad będzie podobny do wprowadzonego niedawno iPhone’a X. Poważna zmiana wzornictwa będzie odczuwalna w porównaniu do iPada Pro wydanego 2 lata temu.

Nie może zabraknąć nowego Apple Pencil wraz z dedykowanym oprogramowaniem, które zaczęto przygotowywać na przyszłoroczny debiut iPada Pro. Nowy model tabletu powinien pojawić się rok po wydaniu obecnie dostępnego modelu, więc powinien być dostępny od września.

Apple odświeżyło tę linię tabletów w czerwcu bieżącego roku podczas WWDC.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek