iphone15ultra

Nowy patent ujawnił, jak będą wyglądać smartfony i tablety Apple w nadchodzących latach

Dziennikarze serwisu PatentlyApple odkryli nowy patent, który opisuje innowacyjne pomysły inżynierów Apple. Dokument wyraźnie pokazuje jak mogą wyglądać przyszłe iPhone’y i iPady.

Wiadomo, że Apple od kilku lat knuje plan całkowitego pozbycia się iPhone’a z jakichkolwiek przycisków i złączy. Udało się pozbyć tylko gniazda audio, ale sprawa nie posunęła się dalej, choć np. Apple intensywnie eksperymentuje z ładowaniem bezprzewodowym na duże odległości.

Nowy patent opisuje interfejs sprzętowy, który ma zastąpić fizyczne przyciski (takie jak regulacja głośności i przycisk zasilania). Przyciski będą wyposażone w czujniki, które będą w stanie określić siłę i czas naciśnięcia, a także zapewnią dotykową informację zwrotną. Takie przyciski mogą mieć szerszą funkcjonalność niż te dostępne obecnie w iPhone — można ich używać w grach i aplikacjach. Pomysł, szczerze mówiąc, nie jest nowy, ponieważ wiele smartfonów z Androidem używa podobnych rozwiązań.

Nowy patent ujawnił, jak będą wyglądać smartfony i tablety Apple w nadchodzących latach ciekawostki Apple  Dziennikarze serwisu PatentlyApple odkryli nowy patent, który opisuje innowacyjne pomysły inżynierów Apple. Dokument wyraźnie pokazuje jak mogą wyglądać przyszłe iPhone'y i iPady. patent

Zgodnie z projektem Apple, przyciski te służą do bardziej intuicyjnej obsługi urządzenia, są bardziej niezawodne od mechanicznych i są znacznie bardziej kompaktowe, gdyż pozbawione są elementów umieszczonych w obudowie. Na ilustracjach w patencie widać smartfon, ale widać, że podobne rozwiązania można zastosować w innych gadżetach Apple’a.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top