robpt 1

Nowy powód do paniki? Zdjęcia z robota odkurzającego wyciekły do ​​internetu!

Żyjemy aktualnie w czasach, które dosłownie otaczają nas wszelkiego rodzaju technologicznymi zabawkami, które mają nam ułatwić życie.

Jednak w związku z tym faktem niejeden użytkownik zastanawia się, czy to ułatwienie naszego życia nie jest w jakimś stopniu odkupione utratą naszej prywatności. W końcu produkty, o których mowa, przeplatają się z różnymi czujnikami i czujnikami, które mają potencjał, aby dowiedzieć się wiele o otaczającym je środowisku – a co za tym idzie także o nas.

Pod koniec grudnia w internecie pojawiły się zdjęcia robota odkurzającego Roomba, przedstawiające dom osoby, która używała go do sprzątania i wywołały niemałe zamieszanie. Ale czy jest powód do paniki?

Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta – przynajmniej według kierownictwa firmy iRobot, która produkuje odkurzacze Roomba.

Zdjęcia widoczne powyżej, opublikowane po raz pierwszy przez MIT Technology Review, rzeczywiście pochodzą z odkurzacza, ale według producenta tylko z modelu testowego, do którego dostęp mają tylko pracownicy firmy, którzy muszą też zgodzić się na korzystanie z kamery odkurzacza, by spróbować poprawić jego funkcjonalność.

Za publikację zdjęć jest odpowiedzialny jeden z niezadowolonych pracowników firmy, który brał udział w testach. Zdaniem firmy odkurzacze przeznaczone dla zwykłych użytkowników nie wysyłają nigdzie nagrań z domu, więc ich użytkownicy nie muszą się martwić, że ich zdjęcia wyciekną do internetu i być może obnażą ich w niepochlebnych sytuacjach. Wszelkie zamieszanie i obawy o szpiegostwo są więc niepotrzebne.

Mimo wszystko, jeśli nie ufasz robotycznym odkurzaczom właśnie ze względu na możliwość szperania w kamerach, nie ma nic prostszego niż zakup odkurzaczy z nawigacją laserową, które co prawda potrafią w pewnym stopniu tworzyć modele 3D pomieszczeń poprzez swoje czujniki, ale to ostatecznie wszystko, do czego są zdolne.

A Wy co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top