Michał13.03.2019
Nowy system rozpoznawania głosu Google działa w trybie offline

Jak wiadomo sterowanie opcjami za pomocą głosu w dowolnym smartfonie wiąże się z niewielkim opóźnieniem, aby powiedzmy Siri, Alexa lub Google mogły przetworzyć żądanie użytkownika w chmurze.

Good Corporation udało się ulepszyć Google Assistant i sprawić, aby działał on w trybie offline.

Zasadniczo opóźnienie rozpoznawania głosu występuje, ponieważ podyktowane informacje są wysyłane ze smartfona do serwerów asystenta głosowego, gdzie są analizowane i przesyłane z powrotem. Proces ten może potrwać od kilku milisekund do kilku pełnych sekund lub dłużej, w zależności od szybkości połączenia internetowego.

Google udało się posunąć naprzód w rozwoju tego kierunku: rozpoznawanie mowy offline jest teraz dostępne dla wszystkich właścicieli gadżetów Pixel.

Niestety, są to dopiero pierwsze kroki w rozwoju pełnoprawnego lokalnego rozpoznawania głosu: dyktowanie działa tylko dla klawiatury Gboard na smartfonach Pixel i jest dostępne tylko w języku angielskim.

Przedstawiciele Google powiedzieli, że nadal mają dużo pracy, aby zlokalizować produkt, więc dostępność rozpoznawania mowy offline w języku polskim to zapewne tylko kwestia czasu.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz