Odkryto lukę w AirDrop, która pozwala atakującemu uzyskanie naszego numeru telefonu polecane, ciekawostki Wideo, uzyskanie numeru telefonu, luka airdrop, AirDrop  W AirDrop odkryto lukę w zabezpieczeniach, która pozwala osobie z laptopem i odpowiednim oprogramowaniem skanującym uzyskać nasz numer telefonu. AirDrop

Odkryto lukę w AirDrop, która pozwala atakującemu uzyskanie naszego numeru telefonu

W AirDrop odkryto lukę w zabezpieczeniach, która pozwala osobie z laptopem i odpowiednim oprogramowaniem skanującym uzyskać nasz numer telefonu.

Raport opublikowany kilka dni temu przez Hexway twierdzi, że oprócz numeru możliwe jest także uzyskanie stanu baterii iPhone’a, stanu Wi-Fi, nazwy urządzenia, wersji systemu operacyjnego. Wszystkie te informacje można uzyskać oczywiście tylko wtedy, gdy nasz Bluetooth w telefonie jest włączony.

Zobaczcie jak taki atak wygląda na wideo.

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone?a, który ceni sobie prywatność i chce mieć 100% pewność, że nikt z przypadkowych osób nie ?włamie? się tym sposobem do iUrządzenia, to radzimy wyłączyć Bluetooth na swoim iPhonie, dopóki Apple nie wyda aktualizacji i nie rozwiąże problemu.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry