OneTech12.07.2020
Osłona kamery internetowej może uszkodzić ekran Twojego MacBooka

Jeśli używasz specjalnej nalepki, osłony kamery internetowej na MacBooku, bądź bardzo ostrożny. Jak się okazuje mogą one uszkodzić wyświetlacz Twojego laptopa.

W nowym dokumencie wsparcia Apple ostrzega użytkowników, aby nie zakrywali kamery MacBooka specjalnymi nalepkami, osłonami czy innymi rzeczami.

Umieszczenie osłony, naklejki lub taśmy na kamerze internetowej jest praktyką stosowaną przez niektórych użytkowników, którzy zwracają uwagę na prywatność i bezpieczeństwo, aby zapobiec kradzieży poufnych danych w przypadku utraty kontroli nad kamerą internetową. Apple wyraźnie jednak tego nie zaleca.

W dokumencie wsparcia, który został opublikowanym na początku lipca Apple zaleca użytkownikom, aby nie zamykali pokryw MacBooka Pro lub MacBooka Air, jeśli zainstalowana jest osłona kamery internetowej.

Zamknięcie komputera MacBook z przyklejoną osłoną kamery internetowej może spowodować uszkodzenie wyświetlacza, ponieważ przestrzeń między wyświetlaczem a klawiaturą jest na tyle mała, że osłona może spowodować pęknięcie ekranu.

Dokument pomocy technicznej opisuje także niektóre funkcje prywatności i bezpieczeństwa kamery MacBooka.

Dokument wsparcia został prawdopodobnie opublikowany w odpowiedzi na skargi użytkowników dotyczące uszkodzenia wyświetlacza. Niektóre raporty na Reddit i innych platform społecznościowych sugerują, że osłony kamer internetowych mogą powodować awarie wyświetlacza, szczególnie na 16-calowym MacBooku Pro, ponieważ ma cieńsze ramki.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl