Krzysiek Borek02.12.2017
Ostatnia wersja testowa Androida 8.1 Oreo dostępna

Z niecierpliwością czekam na oficjalne i stabilne wydanie Androida Oreo (8.1), ponieważ dzięki temu może Xiaomi Mi 5s otrzyma nowszą wersję LineageOS. Na szczęście ostateczna wersja 8.1 pojawi się już w tym miesiącu.

Do tego czasu możecie jej używać wyłącznie na wybranych urządzeniach mobilnych Google (Nexus lub Pixel). Wszystko za sprawą nowej wersji z API poziomu 27, co oznacza, że jesteśmy na ostatniej prostej do stabilnego wydania. W kwestii poprawek nie wiemy zbyt wiele, ponieważ wersja testowa naprawia błędy z poprzedniej, choć nie ma pełnej listy zmian.

Najważniejszą funkcją jest włączenie korzystania z układu scalonego Visual Core obecnego w Pixel 2/XL. Po uruchomieniu go w ustawieniach deweloperskich otrzymamy dostęp do HDR+ w aplikacjach aparatu firm trzecich. Jedyny warunek to wykorzystywanie API aparatu Google.

Nie zapomniano również o dodaniu API dla sieci Neuralnej i poprawek dla Android Go (smartfonów z 1GB RAMu). Ponadto można liczyć na drobne poprawki błędów raportowanych przez użytkowników.

Jeżeli macie kompatybilnego Nexusa lub Pixela z pewnością korzystacie z wersji DP1, DP2 powinno być dostępne przez OTA. Wystarczy wejść w ustawienia systemu lub poczekać na stosowne powiadomienie, wtedy możecie rozpocząć pobieranie aktualizacji.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek