Apple

Ostatnie 20 lat Apple w 40 sekund

Historia firmy Apple, od jej początków w garażu po przekształceniu się w przedsiębiorstwo warte wiele miliardów dolarów, została opowiedziana na wiele sposobów.

Dziś mamy dla Was nowe 40-sekundowe wideo, w którym omówiono ostatnie 20 lat rozwoju firmy Apple.

Ostatnie 20 lat Apple w 40 sekund ciekawostki Wideo, Apple, 20 lat apple  Historia firmy Apple, od jej początków w garażu po przekształceniu się w przedsiębiorstwo warte wiele miliardów dolarów, została opowiedziana na wiele sposobów. apple

Firma Apple została założona przez Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a w 1976 roku w garażu rodziców Jobsa. Ich pierwszy produkt, znany jako Apple I, składał się ze zmontowanej płytki drukowanej bez wielu dzisiejszych funkcji komputera, takich jak wyświetlacz, klawiatura czy mysz. Obecnie ekosystem Apple obejmuje iPhone’y, iPady, komputery Mac, urządzenia noszone i domowe, a także szereg akcesoriów i innych usług.

Innowacje techniczne w połączeniu z minimalistycznym wzornictwem i kreatywną reklamą pod kierownictwem byłego dyrektora generalnego Steve’a Jobsa sprawiły, że Apple jest jedną z najcenniejszych marek na świecie. Firma ma rzeszę wiernych fanów i odnotowała bezprecedensowy wzrost przychodów – z zaledwie 8 miliardów dolarów w 2004 roku do ponad 270 miliardów dolarów w 2020 roku.

Przełom w działalności Apple nastąpił w 1984 roku, gdy firma wprowadziła na rynek komputer Macintosh – produkt, który stał się pierwszym udanym komputerem osobistym przeznaczonym na rynek masowy i który do dziś jest sprzedawany pod nazwą Mac. W 1998 r. firma Apple wprowadziła sklep Apple Online Store, a następnie rodzinę komputerów PC iMac. W styczniu 2010 r. wprowadzenie iPada było kolejnym kamieniem milowym w branży. Urządzenie sprzedało się w ciągu pierwszych trzech miesięcy w liczbie ponad trzech milionów sztuk, ustanawiając nowy standard w branży. Obecna linia produktów Mac obejmuje komputery iMac, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air i MacBook Pro, natomiast linia produktów iPad obejmuje iPada, iPada Air, iPada mini i iPada Pro. Udział iPada w rynku tabletów wynosi około 30 procent.

W 2001 r. firma Apple wprowadziła na rynek iPoda, który odniósł ogromny sukces – sprzedano kilkaset milionów egzemplarzy. Ze względu na popularność smartfonów iPod stracił na atrakcyjności. W 2007 r. premiera iPhone’a i wprowadzenie koncepcji interfejsu, która zakładała stworzenie komputera “w dłoni”, umożliwiającego wykonywanie połączeń i surfowanie po Internecie, zapoczątkowały rewolucję na światowym rynku smartfonów. iPhone to najbardziej udany produkt firmy Apple, który w znacznym stopniu przyczynia się do całkowitych przychodów firmy.

Wraz z wprowadzeniem zegarka Apple Watch na początku 2015 roku firma Apple wkroczyła na rynek urządzeń noszonych. Apple Watch jest obecnie najpopularniejszym produktem w segmencie urządzeń noszonych, z ponad 50% udziałem w rynku. Ponadto, wprowadzenie słuchawek AirPods w grudniu 2016 r. oznaczało wejście firmy Apple na rynek prawdziwie bezprzewodowych wkładek dousznych i zdobycie większości udziałów w rynku.

Linia produktów Apple jest wspierana przez szereg usług, w tym Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, iCloud i inne usługi, które pomagają ludziom w utrzymaniu informacji, łączności, sprawności fizycznej i rozrywki. Usługi Apple generują kwartalne przychody w wysokości miliardów dolarów amerykańskich. Firma weszła również na rynek inteligentnych głośników, wprowadzając głośniki HomePods, a także pracuje nad inteligentnymi okularami do rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Film rozpoczyna się od historii z 2001 roku, kiedy to komputery Mac przyniosły firmie Apple 4,4 miliarda USD.

Autorem powyższego nagrania jest Statista.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top