Apple Arcade

Oto 15 gier, które niebawem opuszczą Apple Arcade

Apple Arcade straci w najbliższym czasie aż 15 gier, co potwierdziło Apple w odpowiedniej sekcji w App Store. Co to za gry? Oto pełna i oficjalna lista.

W sekcji “Leaving Arcade Soon” Apple informuje, że następujące gry opuszczą Apple Arcade i nie będą mogły być już pobierane przez abonentów.

Oto 15 gier, które niebawem opuszczą Apple Arcade ciekawostki apple arcade Apple Arcade straci w najbliższym czasie aż 15 gier, co potwierdziło Apple w odpowiedniej sekcji w App Store. Co to za gry? Oto pełna i oficjalna lista. apple arcade leaving

 1. Projection: First Light
 2. Lifeslide
 3. Various Daylife
 4. EarthNight
 5. Atone: Heart of the Elder Tree
 6. Over the Alps
 7. Dread Nautical
 8. Cardpocalypse
 9. Towaga: Among Shadows
 10. Dead End Job
 11. Don’t Bug Me!
 12. Spelldrifter
 13. Spidersaurs
 14. Explottens
 15. BattleSky Brigade: Harpooner

To nie pierwszy raz, kiedy Apple usuwa tytuły z Apple Arcade, ale wcześniej nie ujawniało list.

Kiedy Apple Arcade zostało po raz pierwszy uruchomione, Apple podpisało trzyletnie umowy z wieloma deweloperami, zawierając kontrakty, które obejmowały stałą opłatę i tantiemy. Umowy te właśnie się kończą i Apple postanowiło nie przedłużać niektórych z nich. Wiele z usuniętych gier było tytułami startowymi lub zostało dodanych do Apple Arcade wkrótce po jego debiucie.

Twórcy zachowują prawa do swoich gier i mogą je ponownie wydać w App Store i/lub na innych platformach, ale gry usunięte z Apple Arcade nie będą dostępne dla abonentów. Gry rzeczywiście mogą trafić do App Store tego samego dnia, w którym zostaną usunięte z Apple Arcade, ale poszczególne tytuły będą ładowane z nowym bundle ID. Oznacza to, że subskrybenci Apple Arcade mogą ponownie pobrać gry, ale nie będą mieli dostępu do tej samej wersji dostępnej za pośrednictwem Apple Arcade.

Nie wiadomo jeszcze, czy zapisane postępy będzie można przenieść z wersji gry Apple Arcade do ewentualnej nowej wersji w App Store, gdyż będzie to zależało od chęci twórców do zintegrowania obsługi transferu danych.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top