Oto 15 nowych funkcji w iOS 15.4 i iPadOS 15.4, które musisz znać ciekawostki wszystkie nowosci w iOS 15.4, nowsci w iPadOS 15.4, nowosci w iOS 15.4, ipados 15.4, iOS 15.4, co nowego w ios 15.4  W dniu wczorajszym firma Apple wydała nowe aktualizacje iOS 15.4 i iPadOS 15.4 dla wszystkich.  W tym wpisie przedstawimy Wam 15 nowości, które musi znać każdy użytkownik instalujący nowe systemy. iOS15.4 1 1 1300x700

Oto 15 nowych funkcji w iOS 15.4 i iPadOS 15.4, które musisz znać

W dniu wczorajszym firma Apple wydała nowe aktualizacje iOS 15.4 i iPadOS 15.4 dla wszystkich.  W tym wpisie przedstawimy Wam 15 nowości, które musi znać każdy użytkownik instalujący nowe systemy.

Lista zmian jest całkiem spora, ale my wybraliśmy dla Was 15, tych naszym zdaniem najważniejszych o których należy wspomnieć. Oto one.

Oto 15 nowych funkcji w iOS 15.4 i iPadOS 15.4, które musisz znać ciekawostki wszystkie nowosci w iOS 15.4, nowsci w iPadOS 15.4, nowosci w iOS 15.4, ipados 15.4, iOS 15.4, co nowego w ios 15.4  W dniu wczorajszym firma Apple wydała nowe aktualizacje iOS 15.4 i iPadOS 15.4 dla wszystkich.  W tym wpisie przedstawimy Wam 15 nowości, które musi znać każdy użytkownik instalujący nowe systemy. iOS15.4

01. Face ID w maseczce

Jest to funkcja, na którą wszyscy posiadacze smartfonów Apple z funkcją identyfikacji twarzy czekali od dwóch lat. Gigantowi z Cupertino udało się w końcu opracować nowe algorytmy, dzięki którym smartfon odczytuje twarz na podstawie oczu, nosa i czoła. Jak skonfigurować i korzystać z nowości? Wszystkiego dowiesz się klikając w ten link – jak skonfigurować Face ID dla twarzy z maseczką – poradnik Apple

2. Do systemu dodano 37 nowych emoji

Teraz nie musisz już używać w korespondencji słów: troll, gniazdo, czapka, kamizelka ratunkowa, zjeżdżalnia dla dzieci, rentgen, kula dyskotekowa i innych.  Dodano aż pięć wariantów politycznie poprawnych uścisków dłoni i kilka dziwnych emoji. Aby przekazać tę innowację, odpal na klawiaturze emoji i zrób to za pomocą obrazka. Wszystkie nowe emoji możecie zobaczyć klikając w ten link – oto wszystkie nowe emoji w iOS 15.4

3. Precyzyjne dostrojenia podłączonego gamepada

W przypadku gamepadów zgodnych z systemem iOS możliwe jest teraz dostosowanie klawiszy sterujących. Każdy przycisk joysticka może zostać przypisany do innego, można zamieniać klawisze, odwracać kierunek drążka lub poprzeczki w pionie i/lub poziomie.

Twórcy gier nie muszą już umieszczać takich ustawień w swoich aplikacjach – wszystko można skonfigurować bezpośrednio na poziomie systemu. Funkcję tę można znaleźć w ustawieniach w sekcji Kontroler gry.

4. iPady i komputery Mac wreszcie zaczęły współpracować z systemem Universal Control

Aktualizacja systemu iPadOS 15.4 w połączeniu z systemem macOS Monterey 12.3 wprowadza długo oczekiwaną funkcję Uniwersalnego sterowania. Ta opcja była chyba najbardziej oczekiwaną nowością zaraz po prezentacji na konferencji WWDC 2021.

Więcej informacji na temat działania tej funkcji przedstawimy w osobnym wpisie. Jak włączyć i korzystać z funkcji Universal Control na iPad i Mac.

5. Obsługa częstotliwości 120 Hz jest domyślnie dostępna we wszystkich aplikacjach

Właściciele flagowych smartfonów iPhone 13 Pro będą mogli w końcu w pełni korzystać z funkcji Pro Motion. Po wydaniu kluczowej aktualizacji systemu wszystkie aplikacje będą domyślnie obsługiwały częstotliwość odświeżania ekranu do 120 Hz. Wcześniej wymagało to dostosowania przez twórców aplikacji.

6. Łatwe sterowanie podświetlaną klawiaturą na iPadzie

Do iPada dodano nowy przełącznik Punktu kontrolnego. Umożliwia regulację jasności podłączonej podświetlanej klawiatury. Dodaje się go za pomocą opcji Ustawienia – Punkt kontrolny.

Opcja ta działa teraz z oryginalną klawiaturą Magic Keyboard. Obsługa akcesoriów innych firm zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

7. Ustawianie aktywnych narożników na iPadzie

Na tabletach Apple dostępne jest teraz ustawienie tzw. aktywnych narożników z systemu macOS desktop. Na razie użytkownik ma do wyboru jedną z dwóch akcji: zrzut ekranu lub rozpoczęcie szybkiej notatki. Ten niepotrzebny gest można wyłączyć.

Ustawia się go w menu Ustawienia – Notatki – Gesty, zaczynając od rogu. Tak jak poprzednio, gest rozpoczęcia szybkiej notatki jest wyzwalany palcem lub rysikiem, ale zrzut ekranu jest możliwy tylko przy użyciu ołówka Apple Pencil.

8. Nowe funkcje dla słuchawek AirPods

Zmieniło się działanie smartfona z zestawem słuchawkowym AirPods. Widżet wyświetlany po podłączeniu słuchawek został nieco przerysowany, a co ważniejsze, urządzenie zostało nauczone odtwarzać dzwonek w przypadku połączenia przychodzącego w najbardziej przystępnej jakości.

Oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods można teraz aktualizować nie tylko za pośrednictwem iPhone’a lub iPada, ale także po podłączeniu do komputera Mac z systemem macOS 12.3 lub nowszym.

9. Możliwość dodania karty szczepień przeciwko COVID-19 do Portfela

Aby dodać kartę szczepień do aplikacji Portfel w iPhone wystarczy kilka kliknięć. Cały proces opisaliśmy szczegółowo tutaj – jak dodać kartę szczepień przeciwko COVID-19 do Portfela w iPhone.

10. Inne drobne zmiany

  • W standardowym menedżerze haseł systemu iOS (Ustawienia – Hasła) można teraz dodać notatkę dla każdego loginu i hasła. Może to być wpis tekstowy, notatka lub przypomnienie.
  • W aplikacji Wallet pojawił się nowy widget umożliwiający szybkie przeglądanie danych z karty Apple. Nowy widget będzie działał tylko w USA.
  • Dodano opcję szacowania stanu smartfona w celu wzięcia udziału w programie Wymiana. Obecnie opcja ta jest dostępna tylko w USA.
  • Umożliwiono aktualizację systemu za pośrednictwem połączenia z siecią komórkową.
  • Podczas tworzenia automatyzacji w standardowej aplikacji Polecenia pojawiła się długo oczekiwana opcja wyłączenia banera po wywołaniu skryptu konfiguracji. W przypadku dużej liczby niestandardowych automatyzacji w centrum powiadomień nie będzie już widać piętrzących się wiadomości.

Jest to zestaw nowości, które pojawił się na iPhone i  iPad po aktualizacji systemu. Więcej na ten temat możecie obejrzeć na poniższym wideo.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top