usb c

Oto 5 urządzeń Apple gotowych do obsługi portu USB-C

Choć iPhone na razie nadal korzysta ze złącza Lightning, Apple w ostatnich latach stosuje USB-C w wielu swoich produktach, nie bacząc na przyszłe zobowiązania nałożone przez UE i nie tylko.

Do tej pory Apple stosuje porty USB-C we wszystkich sprzedawanych obecnie Macach, od MacBooka Air po Maca Pro. Inne urządzenia z portem USB-C to iPad Pro 2018 i nowsze, iPad Air 2020 i nowsze, iPad mini szóstej generacji, Studio Display i Pro Display XDR. Apple umieszcza także port USB-C w klawiaturze Magic Keyboard dla iPada, Beats Flex oraz etui do ładowania Beats Studio Buds i Beats Fit Pro.

Również ze względu na nadchodzące wymogi prawne, plotki sugerują, że co najmniej pięć kolejnych produktów i akcesoriów Apple przejdzie w przyszłości na USB-C.

Oto 5 urządzeń Apple gotowych do obsługi portu USB-C ciekawostki USB-C, Apple  Choć iPhone na razie nadal korzysta ze złącza Lightning, Apple w ostatnich latach stosuje USB-C w wielu swoich produktach, nie bacząc na przyszłe zobowiązania nałożone przez UE i nie tylko. iPhone USB C

iPhone 15

Podczas gdy iPhone 14 ma nadal korzystać ze złącza Lightning, to według analityka Ming-Chi Kuo przynajmniej jeden z modeli z gamy iPhone 15 będzie wyposażony w port USB-C. Mark Gurman z Bloomberga poinformował również, że Apple rzeczywiście testuje modele iPhone’ów z portami USB-C.

Przy okazji, jak wspomniano wcześniej, Unia Europejska ogłosiła, że osiągnęła porozumienie w sprawie wprowadzenia nowego prawa, które sprawi, że USB-C będzie obowiązkowym portem ładowania we wszystkich nowych smartfonach, tabletach, słuchawkach i wielu innych urządzeniach elektronicznych, począwszy od jesieni 2024 roku. Modele iPhone’a 15 mają pojawić się we wrześniu 2023 roku, czyli przed upływem unijnego terminu.

iPad klasy podstawowej

Nawet najtańszy model z linii iPada nadal korzysta z portu Lightning, ale być może wkrótce podąży ścieżką swojego droższego rodzeństwa, integrując port USB-C. Apple może wypuścić iPada 10. generacji we wrześniu, tak jak to miało miejsce w przypadku trzech ostatnich generacji urządzenia, a model ten może być już wyposażony w złącze USB-C. Premiera iPada 10. generacji zakończyłaby po czterech latach przejście Apple na USB-C w całej gamie iPadów.

Etui do ładowania słuchawek AirPods

Gdy iPhone’y przejdą na USB-C, Apple mogłoby wprowadzić to złącze także do akcesoriów, zaczynając od etui ładującego dla AirPods. Apple ma zapowiedzieć drugą generację AirPods Pro do końca roku, ale mało prawdopodobne jest, że już ta wersja odejdzie od złącza Lightning. Bardziej prawdopodobne, że zobaczymy coś takiego w 2023 lub 2024 roku.

Zestaw baterii MagSafe

Kolejnym akcesorium, które według Kuo ma przejść z Lightning na USB-C w ciągu kilku lat, jest MagSafe Battery Pack dla iPhone’a 12 i nowszych.

Magiczna mysz, gładzik, klawiatura

Wreszcie Kuo spodziewa się, że akcesoria Apple Magic Keyboard, Magic Trackpad i Magic Mouse dla komputerów Mac przyjmą w przyszłości porty USB-C, prawdopodobnie wcześniej niż wszystkie inne urządzenia wymienione w tym artykule, ponieważ wszystkie komputery Mac już korzystają z tego typu złącza.

Co o tym sądzisz? Daj znam znać w komentarzach.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top