android

Oto jeden z wielu powodów, dla których iPhone’y są znacznie droższe niż większość Androidów

Jeśli iPhone’y były kiedykolwiek za coś krytykowane, to za cenę, która od dawna jest naprawdę wysoka. Ale dlaczego urządzenia Apple są znacznie droższe od Androidów?

Niezależnie od tego, czy mówimy o iPhone SE 3, którego elementy wewnętrzne są porównywalne z telefonami zaprezentowanymi ponad trzy lata temu, czy o najnowszym iPhonie 14 Pro, cena urządzeń jest zawsze bardzo wysoka. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego tak jest i dlaczego cena jest aż tak wysoka w porównaniu z Androidową konkurencją, odpowiedź na to pytanie częściowo daje wywiad z nowym szefem działu montażu Foxconna, który jest odpowiedzialny za montaż iPhone’ów.

Oto jeden z wielu powodów, dla których iPhone'y są znacznie droższe niż większość Androidów ciekawostki Apple, Android  Jeśli iPhone’y były kiedykolwiek za coś krytykowane, to za cenę, która od dawna jest naprawdę wysoka. Ale dlaczego urządzenia Apple są znacznie droższe od Androidów? iPhone14

W jednym z wywiadów z nowym szefem Foxconna wspomniano między innymi, czym różni się produkcja iPhone’ów i Androidów. Choć nowy szef nie chciał zbytnio wylewny w tej kwestii, by nie zdradzić żadnych tajemnic ani zasad produkcji, ale dał do zrozumienia, że nad każdą linię montażową iPhone’ów pracuje 1200 pracowników zajmujący się kontrolą jakości, podczas gdy przy linii montażowej tej samej wielkości dla telefonów z systemem Android wykonawca produkcji wymaga tylko 100 kontrolerów jakości.

Wymagania Apple w zakresie jakości są więc ekstremalne. Sama kontrola jakości pokazuje, że Apple wydaje 12 razy więcej niż wielu producentów Androida. A jak inaczej zdobyć te pieniądze niż poprzez odzwierciedlenie ich w cenie końcowej. Jednak kompromisem dla tej kwoty jest to, że iPhone’y zawsze były postrzegane jako produkty premium.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top