Oto kabel Lightning, który kradnie hasła i inne dane ciekawostki Lightning, kabel lightnig, kabel ktory kragnie hasla, iPhone, czip w kablu  Jak donosi Vice, badacz bezpieczeństwa stworzył zwyczajnie wyglądający kabel Lightning, który może zostać wykorzystany do kradzieży haseł i innych danych. Lightning 1300x700

Oto kabel Lightning, który kradnie hasła i inne dane

Jak donosi Vice, badacz bezpieczeństwa stworzył zwyczajnie wyglądający kabel Lightning, który może zostać wykorzystany do kradzieży haseł i innych danych.

Zmodyfikowany kabel działa dokładnie tak samo jak ten zwykły Lightning – USB, a ponad to może zapisywać naciśnięcia klawiszy z podłączonych klawiatur komputerów Mac, iPadów i iPhone’ów, a następnie wysyłać je dane do napastnika, który może być oddalony o kilometr. System tworzy hotspot Wi-Fi, do którego haker może się podłączyć i za pomocą prostej aplikacji internetowej nagrywać naciśnięcia klawiszy.

Oto kabel Lightning, który kradnie hasła

Oto kabel Lightning, który kradnie hasła i inne dane ciekawostki Lightning, kabel lightnig, kabel ktory kragnie hasla, iPhone, czip w kablu  Jak donosi Vice, badacz bezpieczeństwa stworzył zwyczajnie wyglądający kabel Lightning, który może zostać wykorzystany do kradzieży haseł i innych danych. kabel 650x337
Zmodyfikowany kabel Lightning.

Jak widzicie na powyższej grafice zmodyfikowane kable zawierają mały chip, który umieszony jest wewnątrz powłoki, więc bardzo trudno jest odróżnić taki kabel od oryginału. Czip zajmuje około połowy długości plastikowej powłoki złącza USB-C, pozwalając na dalsze normalne funkcjonowanie kabla.

Kable, wykonane w ramach serii testów przeprowadzonych przez badacza bezpieczeństwa znanego jako “MG”, trafiły do masowej produkcji i będą sprzedawane przez dostawcę usług z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, firmę Hak5. Kable występują w kilku wersjach, w tym Lightning do USB-C. W związku z tym, że kabel jest bardzo trudno odróżnić od oryginału jest on poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa urządzeń.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry