czip

Pierwsze czipy 2 nm Apple będą gotowe w 2025 r.

DigiTimes donosi, że TSMC rozpoczął plany produkcji chipów w procesie 2-nanometrowym między końcem 2024 a początkiem 2025 roku.

Dałoby to firmie Apple czas na wyprodukowanie układów Ax i Mx w nowym procesie produkcyjnym, który oferuje większą moc i sprawność energetyczną. Pierwsze iPhone’y i komputery Mac wyposażone w układy wykonane w technologii 2 nm mogą pojawić się w 2025 r.

Pierwsze czipy 2 nm Apple będą gotowe w 2025 r. ciekawostki TSMC, czip 2 nm, 2025  DigiTimes donosi, że TSMC rozpoczął plany produkcji chipów w procesie 2-nanometrowym między końcem 2024 a początkiem 2025 roku. tsmc

Najnowsze układy firmy Apple są wytwarzane w procesie 5 nm, w tym A15 Bionic w serii iPhone 13 oraz cała linia układów Silicon M1 firmy Apple. TSMC rozpocznie masową produkcję układów scalonych w technologii 3 nm do końca roku, a następnie układów w technologii 2 nm w 2025 r., przy czym Apple i Intel będą jednymi z pierwszych producentów, którzy zastosują nową technologię.

Według danych udostępnionych przez TSMC technologia 3nm oferuje wzrost wydajności nawet o 15 procent przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru mocy z baterii o co najmniej 25 procent.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry