macbookairm2

Pierwsze testy MacBook Air z czipem M2

Pierwszy test benchmarkowy nowego MacBook Air daje nam wgląd w wydajność układu M2. O ile nowy czip jest mocniejszy od układu M1?

W teście Geekbench 5 dostrzeżonym przez “Mr. Macintosh” na Twitterze, MacBook Air z układem M2 i 16 GB zunifikowanej pamięci osiągnął wynik 1 899 punktów w trybie jednordzeniowym i 8 965 punktów w trybie wielordzeniowym. Wyniki te są mniej więcej takie same, jak te uzyskane przez 13-calowego MacBooka Pro z układem M2, co potwierdza, że notebooki te mają praktycznie identyczne osiągi.

Pierwsze testy MacBook Air z czipem M2 ciekawostki testy wydajnosciowe MacBook Air z czipem M2, test MacBook Air z czipem M2, macbook air z czipem M2, benchmark 5  Pierwszy test benchmarkowy nowego MacBook Air daje nam wgląd w wydajność układu M2. O ile nowy czip jest mocniejszy od układu M1? 1@2x
MacBook Air z czipem M2 w Benchmark.

Choć układ M2 radzi sobie równie dobrze w MacBooku Air i MacBooku Pro, to w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza podczas bardziej wymagających prac, ten drugi może mimo wszystko wypadać lepiej, gdyż posiada wentylator.

MacBook Air poprzedniej generacji z układem M1 uzyskał średni wynik w trybie jednordzeniowym na poziomie 1 706 i średni wynik w trybie wielordzeniowym na poziomie 7 420. Oznacza to, że MacBook Air M2 oferuje nawet o 20 procent większą wydajność wielordzeniową niż model M1.

Wynik ten potwierdza również, że MacBook Air M2 przewyższa bazowy model Mac Pro z 8-rdzeniowym procesorem Intel Xeon W. To kolejne świadectwo imponującej wydajności chipów Apple Silicon.

Teraz pozostaje tylko sprawdzić, czy MacBook Air M2 z dyskiem SSD 256 GB jest wyposażony w pojedynczy układ pamięci NAND, czy nie. W zeszłym miesiącu odkryto, że MacBook Pro M2 posiada dysk SSD o znacznie niższych prędkościach niż analogiczny model M1.

Wynika to z faktu, że posiada on jeden układ pamięci masowej o pojemności 256 GB, zamiast dwóch układów o pojemności 128 GB. Ze względu na wymianę pamięci wirtualnej, niższe prędkości SSD mogą czasami wpływać na ogólną wydajność systemu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ram

Ile pamięci RAM ma Twój iPad?

Zastanawiasz się, ile pamięci ma Twój iPad? Apple nie udostępnia tych informacji publicznie, ale szczegóły dotyczące pamięci pojawiają się w sieci zaraz po premierze produktu.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry