macbookairm2

Pierwsze testy MacBook Air z czipem M2

Pierwszy test benchmarkowy nowego MacBook Air daje nam wgląd w wydajność układu M2. O ile nowy czip jest mocniejszy od układu M1?

W teście Geekbench 5 dostrzeżonym przez “Mr. Macintosh” na Twitterze, MacBook Air z układem M2 i 16 GB zunifikowanej pamięci osiągnął wynik 1 899 punktów w trybie jednordzeniowym i 8 965 punktów w trybie wielordzeniowym. Wyniki te są mniej więcej takie same, jak te uzyskane przez 13-calowego MacBooka Pro z układem M2, co potwierdza, że notebooki te mają praktycznie identyczne osiągi.

Pierwsze testy MacBook Air z czipem M2 ciekawostki testy wydajnosciowe MacBook Air z czipem M2, test MacBook Air z czipem M2, macbook air z czipem M2, benchmark 5  Pierwszy test benchmarkowy nowego MacBook Air daje nam wgląd w wydajność układu M2. O ile nowy czip jest mocniejszy od układu M1? 1@2x
MacBook Air z czipem M2 w Benchmark.

Choć układ M2 radzi sobie równie dobrze w MacBooku Air i MacBooku Pro, to w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza podczas bardziej wymagających prac, ten drugi może mimo wszystko wypadać lepiej, gdyż posiada wentylator.

MacBook Air poprzedniej generacji z układem M1 uzyskał średni wynik w trybie jednordzeniowym na poziomie 1 706 i średni wynik w trybie wielordzeniowym na poziomie 7 420. Oznacza to, że MacBook Air M2 oferuje nawet o 20 procent większą wydajność wielordzeniową niż model M1.

Wynik ten potwierdza również, że MacBook Air M2 przewyższa bazowy model Mac Pro z 8-rdzeniowym procesorem Intel Xeon W. To kolejne świadectwo imponującej wydajności chipów Apple Silicon.

Teraz pozostaje tylko sprawdzić, czy MacBook Air M2 z dyskiem SSD 256 GB jest wyposażony w pojedynczy układ pamięci NAND, czy nie. W zeszłym miesiącu odkryto, że MacBook Pro M2 posiada dysk SSD o znacznie niższych prędkościach niż analogiczny model M1.

Wynika to z faktu, że posiada on jeden układ pamięci masowej o pojemności 256 GB, zamiast dwóch układów o pojemności 128 GB. Ze względu na wymianę pamięci wirtualnej, niższe prędkości SSD mogą czasami wpływać na ogólną wydajność systemu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top