MacBook Pro M2

Podstawowy MacBook Pro M2 ma wolniejszy dysk SSD od poprzednika

Po wprowadzeniu na rynek nowego 13-calowego MacBook Pro M2 okazało się, że model podstawowy z 256 GB pamięci ma wolniejszy dysk SSD niż model poprzedniej generacji.

Na kilku kanałach YouTube, takich jak Max Tech i Created Tech, przetestowało model o pojemności 256 GB za pomocą aplikacji Disk Speed Test firmy Blackmagic i stwierdziło, że szybkość odczytu i zapisu dysku SSD wynosi około 1450 MB/s, czyli około 50 procent wolniej w odczycie i 30 procent wolniej w zapisie w porównaniu z 13-calowym MacBookiem Pro z układem M1.

Wygląda to następująco:

  • 13-calowy MacBook Pro (M1/256 GB) Szybkość odczytu: 2 900
  • 13-calowy MacBook Pro (M2/256 GB) Szybkość odczytu: 1,446
  • 13-calowy MacBook Pro (M1/256 GB) Szybkość zapisu: 2 215
  • 13-calowy MacBook Pro (M2/256 GB) Szybkość zapisu: 1,463

Firma Max Tech rozebrała także nowego 13-calowego MacBooka Pro i odkryła, że wersja o pojemności 256 GB ma tylko jeden układ pamięci flash NAND, podczas gdy poprzedni model ma dwa układy NAND o pojemności prawdopodobnie 128 GB każdy. Ta różnica częściowo wyjaśnia, dlaczego nowy podstawowy MacBook Pro ma wolniejszy dysk SSD, ponieważ większa liczba układów NAND pozwala na równoległe stosowanie wyższych prędkości.

Podstawowy MacBook Pro M2 ma wolniejszy dysk SSD od poprzednika ciekawostki test ssd macbook pro m2, macbook pro z procesorem m2, MacBook Pro z czipem M2, MacBook Pro M2  Po wprowadzeniu na rynek nowego 13-calowego MacBook Pro M2 okazało się, że model podstawowy z 256 GB pamięci ma wolniejszy dysk SSD niż model poprzedniej generacji. macbookpro 1

Z przeprowadzonych testów wynika, że tylko podstawowy model 13-calowego MacBooka Pro z układami M2 ma wolniejszy dysk SSD. Testy szybkości odczytu/zapisu dysku SSD o pojemności 512 GB były rzeczywiście podobne do wszystkich modeli M1. Co więcej, oznacza to, że MacBook Pro 13 M2 o pojemności 512 GB ma dwa układy pamięci flash o pojemności 256 GB.

Nie jest jasne, dlaczego firma Apple zdecydowała się wyposażyć podstawowy model MacBooka Pro 13″ M2 w pojedynczy układ NAND, ale dwa możliwe wytłumaczenia to chęć utrzymania niskich kosztów i częściowego rozwiązania problemów z dostawami podzespołów.

Niższe prędkości dysków SSD mogą mieć wpływ na często wykonywane zadania, takie jak przenoszenie plików na dysk zewnętrzny, ale ogólna wydajność może również nieznacznie ucierpieć, ponieważ komputery Mac tymczasowo wykorzystują przestrzeń dysków SSD jako pamięć wirtualną, gdy fizyczna pamięć RAM jest w pełni wykorzystywana.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top