a18pro

Pojawiły się pierwsze dane na temat wydajności Apple A18 Pro

W sieci zaczęły krążyć wieści dotyczące najnowszej generacji procesora firmy Apple A18 Pro. Czip pojawi się w iPhone 16 Pro i 16 Pro Max.

Zapowiedziano, że serce iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro Max, które mają zadebiutować we wrześniu, to właśnie procesor A18 Pro. Wycieki z benchmarku Geekbench 6 sugerują, że urządzenie znajduje się już w intensywnej fazie testowania. To zwiastuje kolejny krok naprzód w rozwoju technologii mobilnych.

Procesor A18 Pro ma być wytworzony w oparciu o proces technologiczny TSMC N3(E). Co istotne, zachowa on charakterystyczny dla linii „Bionic” Apple design, który został wprowadzony po raz pierwszy w iPhone’ie X. Spodziewamy się, że procesor ten będzie posiadał sześć rdzeni obliczeniowych, rozmieszczonych w dwóch klastrach: dwa rdzenie wysokiej wydajności oraz cztery rdzenie energooszczędne.

Pojawiły się pierwsze dane na temat wydajności Apple A18 Pro ciekawostki procesor Apple A18 Pro, iPhone 16 Pro, czip A18 Pro, Apple A18 Pro, A18 Pro  W sieci zaczęły krążyć wieści dotyczące najnowszej generacji procesora firmy Apple A18 Pro. Czip pojawi się w iPhone 16 Pro i 16 Pro Max. iPhone16Pro 2

Interesujące jest to, że Apple, w przeciwieństwie do Qualcomma, który bada różnorodne konfiguracje trzy- i czterordzeniowe, nie dąży do zwiększenia liczby rdzeni w swoich procesorach. Zamiast tego, firma koncentruje się na udoskonalaniu architektury oraz podnoszeniu taktowania, co przekłada się na wzrost wydajności.

Warto zauważyć, że ten „konserwatywny” podejście do liczby rdzeni w A18 Pro nie wydaje się stawiać go na pozycji lidera rynkowego w tym roku. Według wstępnych danych, nowy procesor Apple ma być o około 14% szybszy niż rodzina procesorów Apple M3 i o 23% szybszy niż główny rywal – Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 – w zakresie wydajności jednowątkowej. Niestety, w testach wielowątkowych, A18 Pro pozostaje w tyle za nadchodzącym flagowcem Qualcomma o przynajmniej 29%.

Jest to istotne, ponieważ zdolność do efektywnego wykorzystania wielu rdzeni staje się coraz ważniejsza w dzisiejszych zastosowaniach mobilnych. Aplikacje i gry są coraz bardziej wymagające, a optymalizacja pod kątem wielowątkowości ma kluczowe znaczenie dla płynności i szybkości działania.

W kontekście rynku smartfonów, ten rozwój w zakresie procesorów jest nie tylko kwestią technologiczną, ale również strategiczną. Producenci smartfonów stale rywalizują o miano najbardziej wydajnego i zaawansowanego urządzenia. Wydajność procesora jest kluczowym czynnikiem w tej rywalizacji, ponieważ bezpośrednio wpływa na doświadczenia użytkowników.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 241

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top