gadzet

Pokazano supergadżet, który zastąpi nasze smartfony

Amerykański startup Humane, założony przez byłych pracowników Apple, zapowiedział swój rozwój. Twierdzi się, że nowy innowacyjny gadżet w przyszłości jest w stanie zastąpić smartfony.

Prezentację wynalazku na konferencji Voices 2022 przeprowadził szef Humane Imran Chaudhry, który kiedyś pracował jako projektant w Apple. Podczas tego wydarzenia dyskutowano nad nadchodzącą erą post-smartfonów i technologiami, które powinny doprowadzić do niej ludzkość.

Sądząc po ogłoszeniu i wcześniej opublikowanych patentach, inżynierowie Humane opracowują dość skomplikowany gadżet, który łączy kamerę panoramiczną, projektor, czujnik głębokości (prawdopodobnie LiDAR), skaner 3D i kilka innych czujników. Zakłada się, że dana osoba może go nosić na sobie (na przykład zapinając go na ubraniu). Obraz, z którym można wchodzić w interakcje, można wyświetlać na różnych powierzchniach, takich jak dłoń.

Pokazano supergadżet, który zastąpi nasze smartfony ciekawostki Humane  Amerykański startup Humane, założony przez byłych pracowników Apple, zapowiedział swój rozwój. Twierdzi się, że nowy innowacyjny gadżet w przyszłości jest w stanie zastąpić smartfony. gadzet1

Jako system operacyjny proponuje się użyć Androida ze zintegrowanym systemem opartym na sztucznej inteligencji, a baterię potrzebną do zasilania gadżetu można schować także w ubraniu. W zamyśle Humane taki gadżet może stać się częścią codziennego życia, stając się de facto przedłużeniem ludzkiego ciała. Nie musisz podnosić smartfona, aby zadzwonić, napisać do kogoś lub przeczytać wiadomość, niezbędne informacje zostaną wyświetlone bezpośrednio w dłoni. Brzmi to dziwnie i dziko, ale wielkie korporacje wierzą w ten projekt, na przykład Qualcomm, który w ubiegłym roku zainwestował sto milionów dolarów w rozwój Humane.

Pełna prezentacja tego projektu zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top