Popularna aplikacja Zoom na iOS wysyła poufne dane do Facebooka bez wiedzy użytkowników polecane, ciekawostki Zoom, Facebook, Apple  Badacz bezpieczeństwa Will Straffack odkrył, że popularna aplikacja Zoom na iOS przesyła dane użytkownika do Facebooka. 3212B96D CD6D 4757 8C80 4D60CA851D1F

Popularna aplikacja Zoom na iOS wysyła poufne dane do Facebooka bez wiedzy użytkowników

Badacz bezpieczeństwa Will Straffack odkrył, że popularna aplikacja Zoom na iOS przesyła dane użytkownika do Facebooka.

Według Straffak Zoom przekazuje Facebookowi model iPhone’a lub iPada, informacje o strefie czasowej, mieście, usługodawcy i unikalny identyfikator, którego można użyć do kierowania reklam.

Po instalacji i uruchomieniu aplikacja Zoom łączy się z interfejsem API Facebook Graph, który jest głównym sposobem uzyskiwania danych użytkownika.

Popularna aplikacja Zoom na iOS wysyła poufne dane do Facebooka bez wiedzy użytkowników polecane, ciekawostki Zoom, Facebook, Apple  Badacz bezpieczeństwa Will Straffack odkrył, że popularna aplikacja Zoom na iOS przesyła dane użytkownika do Facebooka. software 1 dc1026c

Polityka prywatności Zoom mówi, że firma może gromadzić informacje o profilu użytkownika na Facebooku, jeśli zaloguje się do aplikacji za pomocą sieci społecznościowej, ale nic nie mówi o wysyłaniu danych użytkownika do Facebooka. Przedstawiciele Zoom nie skomentowali jeszcze tej sytuacji.

To nie pierwszy problem prywatności Zoom. W 2019 roku poważna luka w zabezpieczeniach umożliwiła witrynom aktywowanie kamer internetowych na komputerach Mac bez wiedzy użytkowników.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry