`zoom

Popularna aplikacja Zoom na iOS wysyła poufne dane do Facebooka bez wiedzy użytkowników

Badacz bezpieczeństwa Will Straffack odkrył, że popularna aplikacja Zoom na iOS przesyła dane użytkownika do Facebooka.

Według Straffak Zoom przekazuje Facebookowi model iPhone’a lub iPada, informacje o strefie czasowej, mieście, usługodawcy i unikalny identyfikator, którego można użyć do kierowania reklam.

Po instalacji i uruchomieniu aplikacja Zoom łączy się z interfejsem API Facebook Graph, który jest głównym sposobem uzyskiwania danych użytkownika.

Popularna aplikacja Zoom na iOS wysyła poufne dane do Facebooka bez wiedzy użytkowników polecane, ciekawostki Zoom, Facebook, Apple  Badacz bezpieczeństwa Will Straffack odkrył, że popularna aplikacja Zoom na iOS przesyła dane użytkownika do Facebooka. software 1 dc1026c

Polityka prywatności Zoom mówi, że firma może gromadzić informacje o profilu użytkownika na Facebooku, jeśli zaloguje się do aplikacji za pomocą sieci społecznościowej, ale nic nie mówi o wysyłaniu danych użytkownika do Facebooka. Przedstawiciele Zoom nie skomentowali jeszcze tej sytuacji.

To nie pierwszy problem prywatności Zoom. W 2019 roku poważna luka w zabezpieczeniach umożliwiła witrynom aktywowanie kamer internetowych na komputerach Mac bez wiedzy użytkowników.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top