Audacity

Popularny edytor audio Audacity oskarżony o szpiegowanie użytkowników

Popularna aplikacja do edycji dźwięku typu open source Audacity została oskarżona o szpiegowanie użytkowników z powodu ostatnich zmian w polityce prywatności, które sugerują, że program gromadzi dane i udostępnia je stronom trzecim.

Firma muzyczna Muse Group nabyła aplikację Audacity w kwietniu 2021 roki i zmieniła swoją politykę prywatności, aby uwzględnić informacje o gromadzeniu danych osobowych.

Audacity zbiera teraz informacje o procesorze komputera, systemie operacyjnym, adresie IP użytkownika, a także wszelkie raporty o awariach i kody błędów. Bardziej niepokojąca jest jednak sekcja, w której wymieniono dane, które należy zebrać ?w przypadku sporów sądowych i dochodzeń rządowych?.

Popularny edytor audio Audacity oskarżony o szpiegowanie użytkowników polecane, ciekawostki szpiegowanie, nagrywanie, Audacity  Popularna aplikacja do edycji dźwięku typu open source Audacity została oskarżona o szpiegowanie użytkowników z powodu ostatnich zmian w polityce prywatności, które sugerują, że program gromadzi dane i udostępnia je stronom trzecim.
 Audacity1

Dane te są przechowywane na serwerach w USA, Rosji i krajach UE. Na przykład adresy IP są przechowywane w sposób umożliwiający identyfikację przez 24 godziny przed haszowaniem, a następnie hostowane na serwerach przez rok, aby władze mogły w razie potrzeby zidentyfikować ich właścicieli.

Ponadto nowe zasady zabraniają korzystania z oprogramowania osobom poniżej 13 roku życia, co stanowi naruszenie GPL używanej przez Audacity.

Użytkownicy już zbojkotowali Muse Group i planują opublikować własną darmową wersję Audacity na GitHub bez zbierania danych osobowych.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top