Michał14.04.2017
Porzuć portfel na rzecz Puro Booklet Wallet Case, czyli etui 3w1 dla iPhone 7 Plus

Coraz częściej wychodząc z domu nie zabieram ze sobą portfela, gdyż niemal w każdym miejscu można już płacić kartą. Podobna sytuacja jest z dokumentami, są coraz mniejsze – ale trzeba jednak mieć je przy sobie.

Rozwiązaniem na wszystkie te niedogodności jest użycie funkcjonalnego etui, które oprócz funkcji ochronnych potrafi przechować nasze najcenniejsze rzeczy – karty płatnicze czy osobiste dokumenty. Naprzeciw wychodzą nam producenci akcesoriów, którzy znając nasze potrzeby oferują coraz więcej ciekawych rozwiązań.

Do testów otrzymałem już jakiś czas temu etui dla iPhone włoskiej firmy Puro, które dopiero teraz miałem okazję przetestować i muszę napisać, że sprawdziło się znakomicie podczas testów.

Wcześniej używałem już podobnej konstrukcji, ale miało ono jedną wadę – ograniczone miejsce do zaledwie dwóch kart.

Testowane przeze mnie Puro Booklet Wallet Case jest bardziej funkcjonalne dlatego, że pomieści zdecydowanie więcej – 3 wewnętrzne kieszenie na np. karty płatnicze oraz jedna większa kieszeń na banknoty lub większe dokumenty.

Idealne kiedy chcemy całkowicie zastąpić portfel – pomieści spokojnie prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz karty płatnicze – czyli wszystko to, czego potrzebuję na co dzień.

Wiadomo, że cała konstrukcja nie jest wtedy super cienka, ale jak dla mnie jest to akceptowalne zważywszy że wszystko mam pod ręką.

Do budowy i wykonania całej konstrukcji również nie mam zastrzeżeń – mój iPhone 7 Plus ściśle przylegał do etui zapewniając jego bezpieczeństwo przed przypadkowym wypadnięciem (szczególnie że etui dedykowane jest zarówno dla iPhone 6 Plus oraz 7 Plus).

Magnetyczne zamknięcie zapobiega przez przypadkowym otwarciem i pozwala swobodnie korzystać z obudowy bez obawy o wypadnięcie przechowywanych w nim dokumentów czy pieniędzy.
Warto również nadmienić, iż etui posiada jeszcze jedną cechę, z której ja osobiście rzadko korzystam – dzięki przemyślanemu rozwiązaniu w formie składanej przedniej klapki – smartfona można ustawić w poziomie i wygodnie na nim oglądać filmy czy surfować po internecie.

Całość mogę zdecydowanie polecić, szczególnie teraz gdy robi się ciepło i nie chcemy brać ze sobą wielu zbędnych rzeczy – takie etui będzie bardzo przydatne. Szczególnie, że jego cena nie jest wygórowana – 69 zł jak na porządnie wykonany produkt to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Jedyny mały mankament jaki zauważyłem, to wspomniana już wcześniej zbyt duża grubość całej konstrukcji.

Akcesoria Puro można zakupić w dobrych sklepach internetowych i stacjonarnych na terenie całego kraju, sprzęt do testów dostarczyła firma FORCETOP Sp. z o.o. właściciel hurtowni internetowej z akcesoriami do urządzeń przenośnych – b2btrade.eu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz