jobs 1

Posłuchaj, jak deepfake Steve Jobs mówi o ChatGPT

Na kanale Synthetic w serwisieYouTube opublikowano nawy bardzo ciekawy film , który opowiada o zaletach chatbota ChatGPT głosem Steve Jobs.

Dla przypomnienia dodamy, że Steve Jobs był amerykańskim przedsiębiorcą i innowatorem, znanym przede wszystkim jako założyciel i dyrektor generalny Apple Inc. Jego kariera związana była z branżą elektroniki użytkowej i komputerów osobistych. W 1975 roku wraz z Steve’em Wozniakiem założył firmę Apple Computer, która stała się jednym z największych producentów komputerów osobistych na świecie. Jobs był również założycielem i dyrektorem generalnym Pixar Animation Studios, która stała się jednym z najważniejszych studiów animacji na świecie. Jego wizjonerstwo i zdolności przywódcze przyczyniły się do powstania takich produktów jak iPhone, iPad, iMac i Apple Store. Steve Jobs zmarł w 2011 roku, jednak jego wpływ na rynek technologiczny i kulturę popularną pozostaje niezmiernie istotny.

ChatGPT to duży model językowy opracowany przez OpenAI. Jest to jeden z największych modeli językowych na świecie, który uczy się na podstawie ogromnej ilości danych tekstowych. ChatGPT używa sztucznej inteligencji do generowania tekstu na podstawie tekstu wejściowego, dzięki czemu jest w stanie odpowiadać na pytania, tworzyć opowieści i rozmawiać z ludźmi. Model jest uczy się na podstawie miliardów zdań z internetu, dzięki czemu jest bardzo zaawansowany i zrozumiały.

ChatGPT jest używany do różnych zastosowań, takich jak automatyczne tłumaczenie, generowanie tekstów reklamowych i tworzenie chatbotów. Jest to jeden z najważniejszych modeli językowych w branży AI, który ma potencjał do zmieniania sposobu, w jaki ludzie i maszyny komunikują się ze sobą.

Wracając jednak do tematu. Oczywiście na poniższym nagraniu nie ma prawdziwego głosu Steve’a Jobsa, a jedynie jego imitacja, którą bardzo trudno jest odróżnić od oryginału.

Ten film wzbudził duże zainteresowanie na Reddit. Użytkownicy forum poważnie zastanawiali się nad możliwościami sztucznej inteligencji, zwłaszcza jeśli chodzi o naśladowanie głosu i sposobu mówienia danej osoby.

Co o tym sądzisz?  Jest głos podobny do prawdziwego głosu Steva Jobsa? Daj znać w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi co o tym myślicie.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top