Pożegnaj się z „trybem samolotowym”: KE zezwoli na korzystanie z mobilnego internetu podczas lotów ciekawostki   Komisja Europejska orzekła, że ​​linie lotnicze mogą zapewniać dostęp do 5G na pokładach samolotów wraz z wolniejszymi sieciami danych. Samolot

Pożegnaj się z „trybem samolotowym”: KE zezwoli na korzystanie z mobilnego internetu podczas lotów

Komisja Europejska orzekła, że ​​linie lotnicze mogą zapewniać dostęp do 5G na pokładach samolotów wraz z wolniejszymi sieciami danych.

Innymi słowy, wkrótce pasażerowie nie będą już musieli przełączać swoich urządzeń w tryb samolotowy – na pokładzie samolotu będzie można dzwonić i korzystać z dowolnych usług streamingowych. Europejscy operatorzy muszą zapewnić osobne pasma częstotliwości 5G dla samolotów do 30 czerwca 2023 r.

Pożegnaj się z „trybem samolotowym”: KE zezwoli na korzystanie z mobilnego internetu podczas lotów ciekawostki   Komisja Europejska orzekła, że ​​linie lotnicze mogą zapewniać dostęp do 5G na pokładach samolotów wraz z wolniejszymi sieciami danych. tryb samol

Od 2008 r. Komisja Europejska zarezerwowała pewne pasma częstotliwości dla samolotów, umożliwiając niektórym operatorom oferowanie dostępu do Internetu na niebie. Niestety, sieci te były bardzo powolne, ponieważ opierały się na satelitarnym sprzęcie komunikacyjnym. Nowy system będzie oferował prędkości przekraczające 100 Mb/s.

Szef brytyjskiego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, Day Whittingham, zauważył, że tryb samolotowy był historycznie ważny ze względu na brak wiedzy na temat wpływu urządzeń mobilnych na samoloty. Z biegiem lat stało się jasne, że ryzyko ingerencji jest bardzo małe.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top