Apple

Pracownicy Apple nie są już zobowiązani do używania maski w pracy

Od początku pandemii COVID-19 firma Apple wprowadziła wymóg noszenia masek przez pracowników korporacji i sprzedawców detalicznych.

Choć od tego czasu obowiązek ten był kilkakrotnie zmieniany, nadal istnieją miejsca, w których pracownicy Apple muszą nosić maskę. Teraz firma rezygnuje z tego wymogu “w większości miejsc” dla pracowników korporacji.

W wewnętrznej notatce uzyskanej przez The Verge, Apple’s COVID-19 Response Team powiedział pracownikom korporacji w poniedziałek, że firma aktualizuje swoje protokoły dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa “w świetle obecnych okoliczności”. Apple potwierdza w notatce, że pracownicy korporacji nie muszą już nosić maski, chyba że lokalne władze sanitarne nadal tego wymagają.

Pracownicy Apple nie są już zobowiązani do używania maski w pracy ciekawostki maska, COVID-19, Apple  Od początku pandemii COVID-19 firma Apple wprowadziła wymóg noszenia masek przez pracowników korporacji i sprzedawców detalicznych. Apple Park

Firma uznaje również, że “osobiste okoliczności każdego człowieka są inne”. W związku z tym prosi pracowników, aby nie wahali się kontynuować noszenia maski, jeśli sobie tego życzą. W tym samym e-mailu Apple stwierdza również, że pracownicy muszą uszanować decyzję każdego pracownika o noszeniu maski lub nie.

11 kwietnia pracownicy Apple zaczęli wracać do pracy w biurze po dwóch latach pracy zdalnej z powodu pandemii COVID-19. Pracownicy byli zobowiązani do pracy w biurze jeden dzień w tygodniu. Od 4 maja wymóg ten został zwiększony do dwóch dni w tygodniu.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top