Krzysiek Borek25.01.2018
Pracownicy Apple z szansą na wygranie unikalnej opaski dla Apple Watch

Od przyszłego miesiąca (lutego) Apple wystartuje z wewnętrznym konkursem poświęconym aktywnościom fizycznym.

Pracownicy będą mogli wygrać wiele cennych nagród, a jedną z nich będzie unikalna opaska dedykowana Apple Watch.

Opaska przypomina model wykonany z nylonu, ma czarny kolor, ale to co ją wyróżnia to mały, kolorowy pasek. Ma trzy różne kolory, co widać na poniższym zdjęciu. Apple zdecydowało się na czerwień, zieleń i niebieski, w końcu te kolory nawiązują do pierścieni aktywności ukazujących się na tarczy ich inteligentnego zegarka.

Czerwień na pierścieniu symbolizuje wynik ogólny użytkownika, spalone kalorie i wymagany ruch, który pozwoli zamknąć pierścień i wykonać dzienny cel. Zieleń odpowiada ćwiczeniom, więc 30 minut wystarczy, aby wypełnić pierścień, z kolei niebieska linia charakteryzuje powstanie i spoczynek użytkownika. Wystarczy poświęcić na to minutę lub więcej, aby zacząć zapełniać tę część pierścienia aktywności fizycznej.

Wymagania do zgarnięcia opaski są proste i przejrzyste, każdy z pracowników musi ukończyć wyzwania na poziomie złotym przez określoną ilość czasu.

Apple zdecydowało się na podobne przedsięwzięcie w zeszłym roku, ale nagrody były mniej okazałe. Ci, którzy wzięli udział mogli wygrać spinki w różnych kolorach i koszulkę z hasłem “Close the Rings”. Jednak tym razem do wygrania jest opaska dla inteligentnego zegarka, której nie kupimy w żadnym z salonów lub na portalach aukcyjnych.

Z drugiej strony wydaje mi się, że z biegiem czasu Amerykanie zdecydują się na wprowadzenie takiej bransolety do sprzedaży. Wtedy każdy zainteresowany będzie mógł ją kupić.

Wyzwanie przewidziane na przyszły miesiąc dotyczy wybranych pracowników, a nie większości. Jednak od czasu do czasu są organizowane wyzwania dla wszystkich, a wtedy jedyną nagrodą jest charakterystyczna dla wyzwana odznaka w aplikacji Aktywność.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek