Predator - nowe narzędzie do szpiegowania użytkowników iPhone ciekawostki Predator, narzedzie predator, narzedzie do szpiegowania iPhone, jak sprawdzic czy iphone jest zainfekowany predatorem, jak dziala Predator, co to jest predator  Predator to nowe narzędzie do szpiegowania użytkowników iPhone. Badacze bezpieczeństwa potwierdzili, że urządzenia Apple są nadal zagrożone, nawet jeśli NSO Group zawiesi rozwój swoich narzędzi. wirus 1300x700

Predator – nowe narzędzie do szpiegowania użytkowników iPhone

Predator to nowe narzędzie do szpiegowania użytkowników iPhone. Badacze bezpieczeństwa potwierdzili, że urządzenia Apple są nadal zagrożone, nawet jeśli NSO Group zawiesi rozwój swoich narzędzi.

Badacze z Citizen Lab opublikowali nowe odkrycia dotyczące narzędzia szpiegującego o nazwie Predator. Narzędzie jest budowane i sprzedawane przez firmę nadzoru Cytrox.

Zespół znalazł oprogramowanie szpiegujące na smartfonach dwóch Egipcjan: wygnanego polityka i prezentera wiadomości. iPhone polityka, Aymana Noura, został zainfekowany zarówno przez Predatora, jak i Pegasusa z NSO Group, i najwyraźniej każdy z nich był zarządzany przez różne podmioty rządowe.

Predator - nowe narzędzie do szpiegowania użytkowników iPhone ciekawostki Predator, narzedzie predator, narzedzie do szpiegowania iPhone, jak sprawdzic czy iphone jest zainfekowany predatorem, jak dziala Predator, co to jest predator  Predator to nowe narzędzie do szpiegowania użytkowników iPhone. Badacze bezpieczeństwa potwierdzili, że urządzenia Apple są nadal zagrożone, nawet jeśli NSO Group zawiesi rozwój swoich narzędzi. wirus

Obie ofiary zostały zaatakowane przy użyciu oprogramowania szpiegującego Predator w czerwcu 2021 r. Citizen Lab wskazuje, że oprogramowanie szpiegujące „dotarło” do docelowego iPhone’a za pośrednictwem łączy przesłanych przez WhatsApp. Hakerzy byli w stanie zainfekować modele iPhone z systemem iOS 14.6, który był wówczas najnowszą wersją systemu operacyjnego.

Ayman Nour zaczął podejrzewać, że jego urządzenie zostało zainfekowane dopiero wtedy, gdy zauważył, że przegrzewa się zbyt często. Następnie Citizen Lab zeskanował iPhone’a i spojrzał na logi telefonu. Z pierwszych wyników napływają potwierdzenia, że ​​atak został zorganizowany przez rząd egipski.

Cytrox jest częścią tak zwanego „sojuszu Intellexa”, który jest siecią najemników spyware, która pojawiła się w 2019 roku. Początkowa siedziba znajdowała się na Cyprze, ale potem zespół Intellexa przeniósł się do Grecji.

Podobnie jak w przypadku Pegasusa, Predator ma również bardzo wysoki koszt i wymagane procedury, które nie są dostępne dla wszystkich, dlatego ofiary są wybierane przez rządy z wielką starannością i często są to przeciwnicy polityczni, aktywiści czy dziennikarze.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top