Joe Biden

Prezydent USA Joe Biden uhonorował Steve’a Jobsa ważną nagrodą

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami współzałożyciel Apple, Steve Jobs, został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta USA Joe Bidena Prezydenckim Medalem Wolności.

Biały Dom powiedział, że wynalazki Steve’a Jobsa zmieniły sposób, w jaki świat się komunikuje:

Prezydent USA Joe Biden uhonorował Steve'a Jobsa ważną nagrodą ciekawostki Steve Jobs, prezydencki medal wolnosci, Joe Biden  Zgodnie z wcześniejszymi informacjami współzałożyciel Apple, Steve Jobs, został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta USA Joe Bidena Prezydenckim Medalem Wolności. jobs1

Steve Jobs (zm. 2011) był współzałożycielem, dyrektorem generalnym i prezesem Apple, Inc, dyrektorem generalnym Pixar i pełnił wiodącą rolę w Walt Disney Company. Jego wizja, wyobraźnia i kreatywność doprowadziły do powstania wynalazków, które zmieniły i nadal zmieniają sposób, w jaki świat się komunikuje, a także przekształcają przemysł komputerowy, muzyczny, filmowy i bezprzewodowy.

CEO Apple Tim Cook skomentował tę wiadomość na Twitterze, stwierdzając, że Steve Jobs był wizjonerem, który widział świat “za to, czym może być”.

Prezydencki Medal Wolności jest najwyższym cywilnym odznaczeniem w Stanach Zjednoczonych, przyznawanym osobom, “które wniosły wzorowy wkład w dobrobyt, wartości lub bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych, w pokój na świecie lub w inne ważne przedsięwzięcia społeczne, publiczne lub prywatne”.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top