applem1

Procesor Apple M1 zhakowany

Badacze bezpieczeństwa z MIT przeprowadzili udany atak PACMAN na procesor Apple M1. Czip został załamany rok po premierze.

Chip jest chroniony kilkoma poziomami bezpieczeństwa, ostatni to PAC. Uwierzytelnianie wskaźnika to funkcja bezpieczeństwa, która pomaga chronić procesor przed intruzem, który uzyskał dostęp do pamięci. Wskaźniki przechowują adresy pamięci, a kod uwierzytelniania wskaźnika (PAC) sprawdza, czy nie ma nieoczekiwanych zmian wskaźnika spowodowanych atakiem.

Procesor Apple M1 zhakowany ciekawostki M1, czip Apple M1, apple m1 zhakowany, Apple M1  Badacze bezpieczeństwa z MIT przeprowadzili udany atak PACMAN na procesor Apple M1. Czip został załamany rok po premierze. M1 Apple

Atak PACMAN został przeprowadzony przez naukowców z Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji (CSAIL). Nie można jeszcze włamać się do chipa bez fizycznego dostępu, ale po kontakcie wszystko się zmienia:

MIT CSAIL odkrył, że implementacja uwierzytelniania wskaźnika M1 może zostać pokonana przez atak sprzętowy opracowany przez naukowców.

PACMAN to atak, który może znaleźć prawidłową wartość, aby pomyślnie uwierzytelnić wskaźnik, aby haker mógł nadal uzyskiwać dostęp do komputera.

Kiedy wprowadzono uwierzytelnianie wskaźnikowe, cała kategoria błędów nagle stała się znacznie trudniejsza do wykorzystania. Ponieważ PACMAN sprawia, że ​​te błędy są bardziej dotkliwe, całkowita powierzchnia ataku może być znacznie większa.

Należy zauważyć, że problem został potwierdzony w przypadku niektórych innych procesorów ARM, ale nie został jeszcze przetestowany na czipie M2.

Zespół powiadomił Apple i ujawni więcej szczegółów na Międzynarodowym Sympozjum Architektury Komputerowej 18 czerwca. Apple odmówiło komentarza.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry