OneTech27.04.2021
Procesor Apple M2, masowa produkcja już się rozpoczęła

Według Nikkei Asia, Apple rozpoczęło już masową produkcję najnowszego procesora M2 nowej generacji. Czip trafi di przyszłych komputerów firmy.

Produkcja procesorów Apple Silicon zazwyczaj trwa co najmniej trzy miesiące, więc najnowsze czipy M2 mogą być oficjalnie dostępne od lipca i to właśnie wtedy trafią one do przyszłych komputerów firmy, które oficjalnie zobaczymy jesienią.

Procesor Apple M2

Procesor M2 (nazwa nie jest jeszcze oficjalna) byłoby zatem absolutnym bohaterem kolejnej generacji laptopów Apple, ale w tej chwili nie mamy żadnych szczegółów na temat jego właściwości technicznych. Wiemy, że produkcja zawsze była powierzana TSMC i że chip M2 również zostanie wykonany w procesie produkcyjnym 5 nm, podobnie jak procesor M1.

Apple zadeklarowało, że do 2022 roku cała linia komputerów Mac przejdzie z chipów Intela na chipy Apple Silicon. Jesienią spodziewany jest nowy 14- i 16-calowy Mac Book Pro, a także 29-calowy iMac, który zastąpi model 27. Pierwszy Apple Silicon Mac Pro powinien pojawić się w 2022 roku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl