iphone15pro

Produkcja chipów A17 Bionic do iPhone 15 Pro idzie pełną parą

Jak wynika z informacji z azjatyckiego portalu EDN Asia, produkcja najnowszego procesora A17 Bionic do przyszłego iPhone 15 Pro idzie pełną parą.

Firma TSMC, będąca dostawcą chipów dla Apple’a, odpowiedzialna jest za wytwarzanie tych chipów opartych na technologii 3 nm, co pozwala na osiągnięcie o około 20% większej mocy w porównaniu do poprzedniej generacji. Co więcej, te chipy są również bardziej energooszczędne nawet o 35%. TSMC, na razie, nie ma większych problemów z produkcją, a około 80% produkowanych chipów spełnia wymagania kontroli jakości, co przekłada się na bardzo dobrą jakość.

Produkcja chipów A17 Bionic do iPhone 15 Pro idzie pełną parą ciekawostki produkcja Apple A17 Bionic, iPhone 15 Pro kiedy, iphone 15 pro cena, iphone 15 pro, Apple A17 Bionic  Jak wynika z informacji z azjatyckiego portalu EDN Asia, produkcja najnowszego procesora A17 Bionic do przyszłego iPhone 15 Pro idzie pełną parą. iPhone15 2

Podstawowy model iPhone 15 otrzyma roczny procesor A16 Bionic, podobnie jak w serii 14 zeszłego roku. Niemniej jednak, w porównaniu do poprzednich modeli, wydajność procesora A16 jest wystarczająca dla zdecydowanej większości użytkowników, a Apple może zastosować optymalizacje sprzętowe, takie jak lepsze odprowadzanie ciepła, co pozwoli na zwiększenie wydajności lub utrzymanie jej na dłuższy okres czasu.

Warto zaznaczyć, że produkcja chipów jest kluczowym elementem dla Apple’a, ponieważ z pewnością nie chcą oni powtórzyć błędu, jaki zdarzył się w przeszłości, kiedy to braki w produkcji uniemożliwiły dostarczenie odpowiedniej liczby telefonów na rynek. Dlatego też, start produkcji w tak wczesnym etapie, zapewni dostępność iPhone’a 15 Pro zaraz po jego premiery na rynku.

Podsumowując, produkcja chipów A17 Bionic do iPhone 15 Pro jest już w pełnym rozkwicie, a firma TSMC nie ma większych problemów z produkcją tych chipów. Zastosowanie nowoczesnej technologii 3 nm pozwala na osiągnięcie większej mocy przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii. Mimo że podstawowy model iPhone’a 15 otrzyma roczny procesor A16 Bionic, to jego wydajność jest wystarczająca dla większości użytkowników. Dzięki wcześniejszemu startowi produkcji, Apple może być pewne, że po premierze serii 15 Pro, będzie w stanie zaspokoić popyt na ten model bez większych trudności. Niedawno informowaliśmy Was także o tym, że iPhone 15 Pro będzie miał ulepszony LiDAR.

A czy ktoś z Was planuje zakupić nowego iPhone? Jeśli tak to dajcie koniecznie znać jaki model wybierzecie? Jesteśmy jak zwykle bardzo ciekawi! Zapraszamy także do oceniania wpisów za pomocą gwiazdek dostępnych na dole pod każdym tekstem.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top