Krzysiek Borek23.03.2018
Produkcja nowych modeli iPhone’a rozpocznie się wcześniej

Apple zamierza wyprodukować małą ilość najnowszych modeli iPhone’a zaplanowanych na ten rok. Operacja rozpocznie się w czerwcu i ma na celu zniwelować opóźnienie dostępności sprzętu w sklepach, co miało miejsce w przypadku pierwszego iPhone’a X.

Sprzedaż obecnie sprzedawanych modeli (8/8+/X) nie zachwyca, ale wcześniejsze rozpoczęcie produkcji nowych modeli i przygotowanie ich na wrześniowy debiut może przyczynić się do wyższej sprzedaży. Ponadto dostawcy poszczególnych komponentów są dobrej myśli, w szczególności że produkcja nowych modeli zacznie się wcześniej.

Opóźnienia w produkcji iPhone’a X były spowodowane problemami podczas produkcji. Głównym powodem była kamera TrueDepth odpowiedzialna za nowy rodzaj odblokowywania urządzenia znany, jako Face ID. Dopiero w październiku produkcja była szybsza, choć podczas przedsprzedaży czas oczekiwania znów widniał, jako 5 lub 6 tygodni.

W tym roku powinniśmy spodziewać się trzech modeli iPhone’a, dwa z nich będą należeć do linii X, a kolejny będzie je lekko przypominał. Różnicą w najtańszym będzie zastosowanie wyświetlacza LCD i aluminiowej obudowy, który całkowicie wyklucza wprowadzenie w nim bezprzewodowego ładowania. Jeżeli produkcja masowa rzeczywiście zacznie się w czerwcu, nie będziecie musieli się martwić o zakup danego modelu we wrześniu.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek