Krzysiek Borek18.05.2018
Project Moon to kolejny Jailbreak, który pewnie się nie ukaże

Apple wpadło na świetny pomysł z nagradzaniem użytkowników za odnalezienie luk w zabezpieczeniach iOS. Dzięki temu Jailbreak na oprogramowaniu wyższym od iOS 11.1.2 jest na ten moment niemożliwy.

Nie zmienia to faktu, że wielu utalentowanych programistów “dzieli” się swoimi odkryciami, przynajmniej w formie wideo.

Na najnowszym materiale wideo można zobaczyć w akcji aplikację Project Moon wymaganą do wykonania Jailbreak iOS 11.3.1 bezpośrednio na urządzeniu mobilnym Apple. Ciekawym, aczkolwiek poddanym w wątpliwość dodatkiem jest Cydia, która nie jest oficjalnie przystosowana do działania z iOS 11.3.x. Jednak widać, że autor nagrania uruchamia również Terminal, więc teoretycznie może pobierać wtyczki z Cydii.

Wideo w tym momencie z pewnością nie zwiastuje wydania aplikacji Project Moon dla każdego zainteresowanego wykonaniem Jailbreak. Na szczęście pokazuje, że można go zrobić na obecnie najnowszym oprogramowaniu i wydaje mi się, że to kwestia czasu. Problem w tym, że Cydia może być poważnym problemem i przydałaby się dla niej godna alternatywa. Nie wydaje mi się, żeby Saurik nagle zaczął się dzielić kodem źródłowym swojej aplikacji z kim popadnie.

W tym momencie ciężko określić datę lub prawdopodobieństwo wydania Project Moon dla użytkowników urządzeń mobilnych Apple. Zanim to nastąpi Jailbreak powinien pojawić się na wersję od 11.2 do 11.2.6 za sprawą expolitu Purple Smoke. Ja z czystej ciekawości wrócę do iOS 11.3.1 na iPhonie 6 Plus i poczekam na rozwój sytuacji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS