Krzysiek Borek23.07.2018
Prywatna wersja testowa oprogramowania dla HomePod skrywa wiele nowości

Apple udostępniło swoim pracownikom i partnerom biznesowym najnowszą wersję oprogramowania dla Homepoda. Homepod OS 12 zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom głośnika już tej jesieni razem z resztą nowych systemów operacyjnych Amerykanów.

Kompilacja testowa pozwala wykonywać połączenia wychodzące i odbierać przychodzące, daje dostęp Siri do funkcji Znajdź mój iPhone i przede wszystkim dodaje wsparcie dla wielu minutników.

Głośnik wprowadzony do sprzedaży przez giganta z Cupertino ma aż sześć mikrofonów, ale obecnie nie są wykorzystywane do prowadzenia rozmów. Obecnie dostępne oprogramowanie nie ma dostępu do kontaktów użytkownika, więc na ten moment nie można wybrać osoby, do której chcemy zadzwonić, ale to powinno zmienić się we wrześniu.

W tym momencie użytkownik może rozpocząć rozmowę za pomocą iPhone’a lub odebrać połączenie przychodzące, a potem przełączyć źródło dźwięku na Homepod. Dopiero wtedy można prowadzić rozmowę za pomocą inteligentnego głośnika.

Od dłuższego czasu prowadzone są testy prowadzenia i odbierania połączeń, poza tym dostaniemy również możliwość odsłuchu wiadomości z poczty głosowej i przeszukiwania historii połączeń. Podczas keynote otwierającego tegoroczne WWDC dowiedzieliśmy się również, że Homepod będzie mógł brać udział w grupowych rozmowach FaceTime, ale wyłącznie jako źródło dźwięku.

Dodanie wsparcia dla Znajdź mój iPhone to kolejna z zaplanowanych nowości. Po aktualizacji do Homepod OS 12 użytkownik będzie mógł poprosić Siri o zlokalizowanie iPhone’a i odtworzenie dźwięku, który pomoże go znaleźć. Ponadto w aplikacji Dom pojawi się połączenie z tą samą siecią WiFi, do której przypisany jest iPhone użytkownika.

Najważniejszą nowością może być wsparcie dla wielu minutników, co obecnie działa świetnie w przypadku Amazon Echo. Ta funkcja przyda się w momencie, gdy pieczemy ciasto i ciastka. Jeden minutnik ustawiamy na godzinę, a drugi na np. 10 minut. Potem możemy nawet spytać o status każdego z minutników, a po upływie czasu głośnik wyda z siebie dźwięk.

Na ten moment nie dysponujemy listą zmian i nowości w Homepod OS 12, ale wygląda na to, że głośnik zyska funkcje, które od dawna są w Google Home i Amazon Echo. Mam tylko nadzieję, że aktualizacja będzie gotowa tej jesieni i użytkownicy głośnika będą mogli wypróbować wszystkie nowości.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek