twitter

Prywatne wiadomości na Twitterze będą korzystać z tego samego szyfrowania, co apka Signal

Elon Musk niedawno powiedział, że pracuje nad szyfrowaniem wiadomości na Twitterze, które będzie wykorzystywać szyfrowanie end-to-end.

Kod znaleziony w aplikacji na iOS sugeruje, żeT Twitter  będzie używać tego samego standardu szyfrowania E2E, co aplikacja Signal.

Prawie wszystkie prywatne serwisy komunikacyjne używają szyfrowania, ale istnieją dwie główne formy. Standardowe szyfrowanie wykorzystuje klucz będący w posiadaniu usługi przesyłania wiadomości. Oznacza to, że każdy w firmie z odpowiednim dostępem mógł przeczytać każdą wiadomość.

Prywatne wiadomości na Twitterze będą korzystać z tego samego szyfrowania, co apka Signal ciekawostki Twitter, szyfrowanie wiadomosci, signal  Elon Musk niedawno powiedział, że pracuje nad szyfrowaniem wiadomości na Twitterze, które będzie wykorzystywać szyfrowanie end-to-end. twitter szyfrowanie

Szyfrowanie end-to-end (E2E) jest inne, ponieważ tylko uczestnicy wiadomości posiadają klucz szyfrujący. Sam serwis nie ma dostępu do zaszyfrowanych treści, co czyni go znacznie bezpieczniejszym.

Jane Manchun Wong zauważyła odniesienia do protokołu używanego przez Signal w aplikacji Twittera dla iOS. Sugeruje to, że firma planuje wykorzystać to samo szyfrowanie E2E, które aplikacja Signal wykorzystuje do bezpiecznego przesyłania wiadomości. Brawo!

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top