OneTech18.11.2019
Przecieki dotyczące następców serii Galaxy S10

Do sieci trafiły nowe informacje dotyczące Samsunga Galaxy 11/One. Według nich nowy smartfon będzie wyposażony w aparat o rozdzielczości 108 Mpix, ekran w proporcjach 20:9 oraz kamerę nagrywającą w rozdzielczości 8K.

Trudno powiedzieć po co smartfonowi taka rozdzielczość skoro ten smartfon nie obsługuje takiej rozdzielczości. Nas bardziej interesuje możliwość nagrywania w 4K z prędkością 120 klatek na sekundę. Dotarły też do nas informacje, że ekran będzie miał co najmniej 90 Hz.

Najmniejszy smartfon, czyli następca Galaxy S10e o nazwie Galaxy S11e będzie większy od swojego poprzednika. Fani kompaktowych smartfonów nie będą zadowoleni gdyż nowe modele z serii S będą większe i będą miały zakrzywione ekrany.

Samsung Galaxy S10e spełnił oczekiwania użytkowników jako wygody, kompaktowy smartfon. Niestety ma jedną wadę. Jego bateria ma zbyt małą pojemność aby przy wymagającym procesorze działać długo. W Galaxy S11e ( nawa robocza) bateria ma być większa. Również przekątna ekranu ma być większa co nie wszystkim może się podobać.

Znany internauta Evan Blass dostarczył kilka informacji dotyczących nowych Galaxy serii S. Ciekawostką jest nowy Galaxy S11e, którego ekran ma być 6,2 lub 6,4-cala. Aktualny Galaxy S10e posiada ekran o przekątnej 5,8-cala. Gdyby rozmiar S11e miałby zostać taki sam producent musiałby zredukować ramki do zera.

Podobno Samsung zaoferuje trzy smartfony z serii Galaxy S11 w pięciu wersjach. Każda z nich będzie zagięta na krawędziach. Z tego wynika, że następca Galaxy S10e nie będzie miał płaskiego wyświetlacza. Evan Blass zdradził jeszcze, że Galaxy S11 zostanie wyposażony w ekran 6,7-cala a Galaxy S11 Plus aż 6,9-cala. Najmocniejszy Samsung Galaxy S11 Plus będzie dostępny tylko w wersji 5G. Premiera nowej serii S ma się odbyć tradycyjnie w drugiej połowie lutego przyszłego roku.

Przy takich gabarytach Samsung postanowił ułatwić użytkownikom sposób trzymania telefonów w dłoni i sprawił, że seria S11 będzie w proporcjach 20:9.

Sprawa aparatu pozostaje nieodgadniona. Podobno rozdzielczość aparatu ma wynosić 108 Mpix. Na pewno nie będzie zastosowana ta sama matryca, co w przypadku Xiaomi Mi Note 10. W Xiaomi matryca sprawuje się świetnie.

Razem z większymi gabarytami zwiększeniem wielkości mają ulec baterie. W dwóch najwyższych modelach, czyli Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus praca na jednym ładowaniu była zadowalająca. Gorzej było z najmniejszym modelem Samsung S10e. Podobno z nadchodzącym następcą problem baterii ma się poprawić.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl