Przegląd rozszerzeń i widgetów dla iOS 8 polecane, gry-i-aplikacje widgety, rozszerzenia iOS 8, Przegląd rozszerzeń i widgetów dla iOS 8, najlepsze widgety iOS 8, iPhone, iOS 8, Apple  Obok wsparcia dla alternatywnych klawiatur Apple dodało dwie inne nowości. Jedną z nich są rozszerzenia systemowe, a drugą widżety. Są to kolejne przydatne funkcje dla systemu operacyjnego Apple, ale czy rzeczywiście każda będzie przydatna i nie będzie powielać schematu poprzedniej? Laun 1300x700

Przegląd rozszerzeń i widgetów dla iOS 8

Obok wsparcia dla alternatywnych klawiatur Apple dodało dwie inne nowości. Jedną z nich są rozszerzenia systemowe, a drugą widżety. Są to kolejne przydatne funkcje dla systemu operacyjnego Apple, ale czy rzeczywiście każda będzie przydatna i nie będzie powielać schematu poprzedniej?

Wiadomo, że nie będziemy przechowywali wszystkich rozszerzeń, widżetów i alternatywnych klawiatur na naszych urządzeniach. Jeżeli mamy zbyt mało wolnej przestrzeni na urządzeniu powinniśmy instalować tylko te potrzebne.

Przeszukując App Store natknąłem się na wiele interesujących rozszerzeń i widżetów, które chciałbym Wam przedstawić. Moim zdaniem są one jednymi z lepszych, które możemy obecnie zainstalować i wykorzystywać na codzień.

Wigdety

Paste+, Agenda+ i Forecast+

Przegląd rozszerzeń i widgetów dla iOS 8 polecane, gry-i-aplikacje widgety, rozszerzenia iOS 8, Przegląd rozszerzeń i widgetów dla iOS 8, najlepsze widgety iOS 8, iPhone, iOS 8, Apple  Obok wsparcia dla alternatywnych klawiatur Apple dodało dwie inne nowości. Jedną z nich są rozszerzenia systemowe, a drugą widżety. Są to kolejne przydatne funkcje dla systemu operacyjnego Apple, ale czy rzeczywiście każda będzie przydatna i nie będzie powielać schematu poprzedniej? Zrzut ekranu 2014 10 10 o 12.25.39

Kupiłem te aplikacje w paczce (paczkę znajdziecie tutaj), aby było taniej. Zawierają one interesujące funkcje, które dodamy do Centrum Powiadomień.

Paste+ pozwala nam na dowolną konfigurację operacji, jakie będziemy wykonywać z tekstem, który skopiujemy do schowka. Możemy nawet ustawić uruchomienie danej strony bezpośrednio z widżetu. Można w ten sposób skonfigurować Chrome i Safari. Niee mamy tutaj zbyt dużo możliwości, ale te które są na pewno będą wystarczające.

Agenda+ współpracuje z aplikacją kalendarza i przypomnień. Szczerze powiedziawszy wolę ten kalendarz, niż systemowy. Przedstawia on wszystkie informacje czytlenie i szczegółowo. Widżet przedstawia informacje w prosty sposób, każda z nich ma swój kolor, po kliknięciu na jedną z nich pojawiają się szczegóły.

Forecast+ to widżet pogodowy, znajdziemy w nim wszelkie informacje, dotyczące pogody w naszym mieście. Może konfigurować wielkość widżetu.

PCalc

[app 284666222]

Nowa wersja aplikacji jest bardzo dobrze wykonana. Teraz wszystkie obliczenia możemy wykonać bez potrzeby uruchomienia aplikacji, wszystko wykonamy na widżecie. Możemy też zmienić wygląd kalkulatora w Centrum Powiadomień.

Pedometer++

[app 712286167]

To prosta aplikacja licząca ilość wykonanych przez nas kroków. Została ona zaktualizowana i wyświetla teraz więcej danych i autor dodał widżet. Na nim wyświetlane są informacje o przebytym dystansie i ilości wykonanych kroków w ciągu dnia. Może nas to w jakiś sposób

Wdgts

[app 916103272]

Jak sama nazwa wskazuje, jest to paczka widżetów. Zawiera ona kalendarz, zegar, przelicznik walut i kalkulator. Zegar pozwala nam sprawdzić czas w różnych strefach czasowych, w kalendarzu mamy dostep do widoku całego miesiąca i wydarzeń jakie mamy tam zapisane.

Rozszerzenia

Pinterest

[app 429047995]

Pinterest zyskało aktualizację, po której możemy przypiąć informacje z każdej aplikacji z jakiej korzystamy. Korzystałem z tego rozszerzenia przy pomocy Safari do zapisywania zdjęć i informacji i wszystko działa, jak należy.

PDF Converter

[app 447444215]

To rozszerzenie potrafi wyeksportować zawartość strony internetowej do pliku PDF i zapisać go na naszym urządzeniu. Długo czekałem na tę opcję i w końcu ją dodano do Safari. Dokumenty zapisuja się w aplikacji.

View Source

[app 917660039]

Dzięki temu rozszerzeniu możemy podejrzeć kod źródłowy strony internetowej wyświetlanej przy pomocy Safari. Kod źródłowy wyświetlany jest na pełnym ekranie w Safari.

Scanner Pro

[app 333710667]

Ten program i jego rozszerzenie może posłużyć do edycji zdjęć w systemowej aplikacji. Zrobiliście zdjęcie recepty ? Przejdźcie do aplikacji Zdjęcia i w każdej chwili będziecie mogli wykonać edycję zdjęcia.

Jest wiele innych rozszerzeń i widżetów w App Store, ale te spodobały mi się najbardziej. Mam wrażenie, że są one lepiej przemyślane od alternatywnych klawiatur. Być może dlatego, że mają one inne funkcje, aniżeli klawiatury. Z czasem pewnie będą pojawiać się nowości o których będziemy was informować, co jakiś czas.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry