Przeglądarka Google Chrome w wersji 100 dostępna na macOS i iOS gry-i-aplikacje, ciekawostki Google Chrome aktualizacja, Google Chrome 100, Google Chrome  Google udostępniło 100 wersję swojej przeglądarki Chrome na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Co się zmieniło? chrome 1 1300x700

Przeglądarka Google Chrome w wersji 100 dostępna na macOS i iOS

Google udostępniło 100 wersję swojej przeglądarki Chrome na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Co się zmieniło?

Nazwa “Chrome” odzwierciedlała dążenie firmy Google do zaoferowania minimalnego interfejsu w porównaniu z innymi przeglądarkami, a także do tego, by była lżejsza i szybsza. Po prawie 14 latach Google wprowadziło kilka zmian, ale serce przeglądarki pozostało praktycznie niezmienione.

Przeglądarka Google Chrome w wersji 100 dostępna na macOS i iOS gry-i-aplikacje, ciekawostki Google Chrome aktualizacja, Google Chrome 100, Google Chrome  Google udostępniło 100 wersję swojej przeglądarki Chrome na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Co się zmieniło? chrome

Od września ubiegłego roku firma Google postanowiła wydawać nowe wersje Chrome co cztery tygodnie, aby wprowadzić poprawki zabezpieczeń, usunąć błędy i wdrożyć dodatkowe funkcje. Ponadto większość nowych funkcji jest dostępna w postaci aktualizacji po stronie serwera, np. nowy pasek Lista Czytelnia i Zakładki wprowadzone w wersji 99.

Główną zmianą w Chrome 100 jest nowa ikona, z usuniętymi cieniami i jaśniejszymi kolorami: zielonym, żółtym, czerwonym i niebieskim. Zoptymalizowano także poszczególne elementy – wewnętrzny pierścień stał się większy, a zewnętrzny nieco cieńszy. Nawiasem mówiąc, ikona ta zmienia się nieco w zależności od systemu operacyjnego:

  • macOS: trójwymiarowy wygląd jest szczególnie widoczny w dolnej części. Zasadniczo patrzysz na bardzo krótki cylinder pod kątem.
  • Windows: stopniowe pojawianie się” super zoptymalizowany dla Windows 10/11.
  • Chrome OS: jaśniejsze kolory
  • Android: prosta ikona, która nie ma białej obwódki wokół niej
  • iOS: prosta ikona, a kanał Beta otrzyma projekt w stylu TestFlight.

Inne nowe funkcje zostaną wdrożone za pośrednictwem serwera w najbliższych dniach. Aktualizacja jest dostępna w ustawieniach Chrome na macOS oraz w App Store.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top