Krzysiek Borek21.08.2019
Przeglądarka Microsoft Edge beta dostępna na macOS

Microsoft Edge można obecnie pobrać na macOS, ale aplikacja do przeglądania witryn internetowych jest obecnie w fazie testów.

Wcześniej Edge było dostępne w wersji Preview, ale Microsoft zdecydował się na rozpoczęcie beta testów swojej przeglądarki internetowej dla macOS i Windows.

Ponadto wersja beta jest zdecydowanie stabilniejsza w porównaniu z Preview, więc zainteresowani użytkownicy nie powinni mieć większych problemów podczas jej używania.

Pierwsze testy przeglądarki na macOS i Windows okazały się niemałym sukcesem, ponieważ Edge pobrało aż milion użytkowników. Problem w tym, że tylko 140 tysięcy z nich zgłaszało napotkane błędy.

Microsoft Edge dla Mac ma wyglądać podobnie do wersji dla Windows, ale aplikacja będzie zawierać szereg usprawnień, których nie będzie w wersji dla okienek.

Pojawiły się nowe możliwości personalizacji programu, wsparcie dla ciemnego motywu i rozszerzeń, które można pobrać ze sklepu Microsoftu. Przeglądarka bazuje na Chromium, więc rozszerzenia z Chrome Web Store również będą działać.

Wersję beta aplikacji możecie pobrać stąd, tylko pamiętajcie o zgłaszaniu błędów, jeśli zdecydujecie się na jej używanie. To zdecydowanie przyspieszy wydanie stabilnej wersji dla macOS.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS