Krzysiek Borek30.11.2017
Przeglądarka Microsoft Edge dostępna w App Store

Testy Microsoft Edge nie trwały przesadnie długo i aplikacja w stabilnej wersji jest już dostępna w App Store. Przeglądarka ma na celu imitować działanie Safari na Makach i urządzeniach mobilnych, co przekłada się na podobną funkcjonalność.

Edge Browser pozwala przeglądać witryny internetowe przeglądane na urządzeniu mobilnym można później przejrzeć na komputerze z Windows 10 lub odwrotnie. Przypomina to Continuity, które działa dokładnie tak samo, ale do tej pory było dostępne wyłącznie na urządzeniach Apple.

Synchronizacja obejmuje również linki do ulubionych stron, listę przeglądanych witryn i przechowywanie danych na obydwu urządzeniach. Nie zapomniano również o zapisywaniu i przeglądaniu historii, a także książek. Ponadto nie ma żadnych problemów z edycją tych danych. Przeglądarka ma również czytnik kodów QR, wyszukiwanie głosowe i tryb prywatny (InPrivate). Po jego uruchomieniu nie będziemy mieli dostępu do historii przeglądania, plików tymczasowych, ciasteczek i wielu innych.

Pojawiły się również dwie nowości, współdzielenie haseł pomiędzy urządzeniami i tryb ciemny. Ten ostatni może się przydać podczas używania przeglądarki wieczorami. Obecnie Microsoft Edge jest dostępny w Amerykańskim i Brytyjskim App Store. Zajmuje 121MB, wymaga iOS 9 lub nowszego i jest kompatybilny z wszystkimi iPhone’ami, iPadami i iPodami.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek