bateria 2

Przyszłe baterie do iPhone mogą być produkowane przez Samsung

Firma Samsung planuje wykorzystać technikę produkcji akumulatorów, stosowaną zwykle w pojazdach elektrycznych, do zastosowania w smartfonach.

Jak donosi serwis The Elec, nowa technologia, nad którą pracuje Samsung, mogłaby zostać wykorzystana w przyszłych iPhone’ach i zapewnić klientom dłuższy czas pracy na baterii.

Samsung SDI, oddział firmy zajmujący się rozwojem akumulatorów, planuje zastosować w smartfonach i tabletach technikę produkcji, która jest obecnie wykorzystywana do wytwarzania akumulatorów piątej generacji do pojazdów elektrycznych. Zamiast tradycyjnych metod, często stosowanych przy produkcji akumulatorów do urządzeń przenośnych, technika EV polega na układaniu materiałów akumulatorowych w kilku warstwach w celu zwiększenia gęstości energii o ponad 10 procent, bez zajmowania dodatkowej przestrzeni wewnętrznej.

Przyszłe baterie do iPhone mogą być produkowane przez Samsung ciekawostki Samsung prodycentem baterii do iPhone, Samsung  Firma Samsung planuje wykorzystać technikę produkcji akumulatorów, stosowaną zwykle w pojazdach elektrycznych, do zastosowania w smartfonach. bateria 1

Firma podobno modyfikuje swoje linie produkcyjne w Korei Południowej, aby zoptymalizować je pod kątem produkcji takich baterii do przyszłych smartfonów i tabletów. Firma Apple jest podobno bardzo zainteresowana tą nową technologią, a Samsung SDI ma nadzieję na pozyskanie zamówień na przyszłe iPhone’y. Obecnie głównym dostawcą akumulatorów do urządzeń Apple jest chińska firma Amperex.

W najnowszych iPhone’ach Apple stosuje system wielokomorowy w kształcie litery L, w którym połączono kilka baterii, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń wewnętrzną i wydłużyć czas pracy baterii. Baterie o większej gęstości energii mogłyby pozwolić Apple na odejście od konstrukcji z wieloma ogniwami, co pozwoliłoby zwolnić miejsce wewnątrz obudowy i uczynić iPhone’a lżejszym bez pogarszania żywotności baterii, albo zachować tę samą konstrukcję i wydłużyć czas pracy baterii.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top